Anasayfa / 2012 / Mayıs

Aylık Arşiv: Mayıs 2012

28 Mayıs 2012: Eğitim Koordinasyon Toplantısı, Tekirdağ Şubesinde Yapıldı


Türkiye’de on dört şubesiyle faaliyet gösteren, Genel Merkezi Ankara’da olan ve 30. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan, ZİÇEV (Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) – Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları, Müdürler Koordinasyon Toplantısı Tekirdağ Şubesinde, 24-25 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan Ülay Karakoç, Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Şubesi Başkanı Rukiye Güneş, Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü ... Devamını Oku »

28 Mayıs 2012: Bolu Şubemizden Neşe Çetin Atletizm Türkiye Birincisi Oldu


25-27 Mayıs 2012 tarihinde Çorum’da düzenlenmiş olan Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası‘na ZİÇEV Bolu Şubesini temsilen Dağkent Engelliler Spor Kulübü özel sporcuları Neşe Çetin ve Furkan Kuruoğlu, Antrenör Soner Aktaş refakatinde katılmışlardır. Özel Sporcular Türkiye Atletizm Şampiyonası’na 80 Kulüpten 260 sporcu katılmış ve Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın yaptığı açılış sonrası yarışmalar başlamıştır. Bilindiği gibi, 2007 yılında, Çin’in Şanghay kentinde düzenlenen ... Devamını Oku »

17 Mayıs 2012: Celal Bayar Üniversitesi ve ZİÇEV El Ele…


Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri, alan çalışması dersi kapsamında ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi ile hazırladıkları “Engelleri Birlikte Aşıyoruz” projesi ile büyük takdir topladılar. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Çok Amaçlı Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Uçak, şube müdürleri, CBÜ öğretim üyeleri ve öğrencileri, ZİÇEV ... Devamını Oku »

17 Mayıs 2012: İstanbul Şubesi Mayıs Ayı Etkinlikleri


İstanbul Şubemiz Mayıs Ayı etkinlikleri içinde, 4 Mayıs 2012 günü “Kadıköy Belediyesi Sahrayıcedid Gönüllüleri, “Sahrayıcedid Parkı’nda Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk‘ün katılımıyla bir Şenlik düzenlediler. Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi üyelerinin konuşmalarının ardından canlı müzik eşliğinde şarkı söyleyip danslar edildi, birlikte oyunlar oynandı. Çocuklara hediyeler dağıtıldı. Engelliler Haftası etkinlikleri arasında, 12 Mayıs Cumartesi günü Maltepe Belediye‘sinin “Ben de Varım” Projesi ... Devamını Oku »

15 Mayıs 2012: Ülay Karakoç’a “Örnek Anne Plaketi” verildi


Dünya ve Anadolu Dernekleri Toplumsal Destekleme Federasyon, övgüye değer bir kadirbilirlik göstererek ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç’a “Örnek Anne Plaketi” verdi. Merkezi Ankara’da bulunan Federasyon çalışmalarını, tüm dernekler arasında dayanışma ve işbirliği yönünde çalışmalar yapmak, amaçlara uygun faaliyetlerin birlikte yapılmasını sağlamak, özellikle dünya ve Anadolu kadınlarını her yönüyle desteklemek, Anadolu’nun kültür ve sanatını yaşatmak, ulusal ve uluslar arası boyutta barışa ... Devamını Oku »

15 Mayıs 2012: ZİÇEV İzmir’de Geleneksel Bahar Şenliği yapıldı


ZİÇEV İzmir – Vasfiye-Orhan Akyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, coşku dolu bir şenlikle güzel bahar mevsimini karşıladılar. İzmir Şubesi Başkanı Nevin Dirik, Yönetim Kurulu üyeleri, üyeleri, gönüllü anneler ve velilerin katıldığı etkinlikte ayrıca Anneler Günü ve Engelliler Haftası da kutlandı. Kurum Müdürü Hacer Çalcı yaptığı konuşmada, “Bahar şenliğimizde üç önemli olayı da kutluyoruz. Öncelikle çocukları için kendi hayatlarını ... Devamını Oku »

10 Mayıs 2012: Engelliler Haftasında Taksim’e yürüdük


3 Aralık bütün dünyada “Dünya Engelliler Günü” olarak kutlanmaktadır. Ülkemizde ise, engellilik sorunlarının henüz tam olarak çözümlenememiş olması ve sorunların kamuoyuna taşınabilmesi nedeniyle Dünya Engelliler Gününe ek olarak 10-16 Mayıs Engelliler Haftası olarak kutlanmaktadır. Engellilere hizmet veren sivil toplum kuruluşları bu özel haftayı çeşitli etkinliklerle kutlamakta, engelli sorunlarını dile getirerek çözüm önerileri sunmaktadırlar. Bu çerçevede İstanbul Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Müdürlüğü ... Devamını Oku »

10 Mayıs 2012: Böyle bir şölen yaşanmadı… Nice 30 yıllara, ZİÇEV Ailesi…


Vakfımızın kuruluşunun 30. Yılı etkinlikleri kapsamında, ZİÇEV Yönetim Kurulu ile Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü el ele verip büyük bir organizasyona imza atarak 30. Yıl Şenliği düzenlediler. Etkinliğin gerçekleştirilmesinde büyük katkılarını esirgemeyen Yenimahalle Belediyesi Başkanlığına, Türk Kuşu yetkililerine ve Belediye İş Sendikası’na gönülden teşekkür ediyoruz. 04 Mayıs 2012 sabahı on dört şubemizden gelen 100’ün üstünde ZİÇEV genci, öğretmenleri ... Devamını Oku »

08 Mayıs 2012: Matra Projesi kapsamında yapılan Hollanda Gezisi Gözlemleri


https://www.zicev.org.tr/25-kasim-2011-elazig-subesinde-meslek-edindirme-projesi-tanitim-toplantisi-yapildi bağlantısından ulaşabileceğiniz haberimizde, Elazığ Şubemizde, Hollanda MATRA Fonu kaynaklı gerçekleştirilen Meslek Edindirme Projesi konusunda ayrıntılı bilgi verilmişti. Aynı proje kapsamında, bir grup ZİÇEV mensubu, davetli olarak Hollanda’ya gittiler ve oradaki engelli merkezlerinde incelemelerde bulundular. 15 Nisan 2012 tarihinde, Genel Başkan Ülay Karakoç, Elazığ Şubesi Başkanı Mehmet Güleç, Sayman Üyesi Ürfi Atalay, ZİÇEV Elazığ Şubesi Elzerem Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ... Devamını Oku »