15 Mayıs 2012: Ülay Karakoç’a “Örnek Anne Plaketi” verildi

Dünya ve Anadolu Dernekleri Toplumsal Destekleme Federasyon, övgüye değer bir kadirbilirlik göstererek ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç’a “Örnek Anne Plaketi” verdi.

Merkezi Ankara’da bulunan Federasyon çalışmalarını, tüm dernekler arasında dayanışma ve işbirliği yönünde çalışmalar yapmak, amaçlara uygun faaliyetlerin birlikte yapılmasını sağlamak, özellikle dünya ve Anadolu kadınlarını her yönüyle desteklemek, Anadolu’nun kültür ve sanatını yaşatmak, ulusal ve uluslar arası boyutta barışa hizmet, sivil toplumun kurumsallaşması ve sivil toplum kuruluşlarının etkinliklerinin artırılması gibi amaçları doğrultusunda sürdürmektedir.

Federasyonun, 12 Mayıs 2011 tarihinde, Ankara Sürmeli Otel’de düzenlediği öğle yemeğinde seçkin katılımcıların yanı sıra, onur konukları arasında Batı Trakya Türkleri LideriŞehit Dr. Sadık Ahmed’in eşi Işık Ahmet ve Saraybosna Srebrenica Anneler Derneği Başkanı Munira Subasicti de vardı.

Federasyon Genel Başkanı Müjgan Erdem, Anneler Günü vesilesiyle yaptığı anlamlı konuşma ile ve Genel Başkan Yrd. Zarife Öztürk ile birlikte sundukları plaketleri alanlar arasında ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç da vardı.

Ozan Serif Çöpürgensli’nin sunduğu programda, Devlet Opera ve Balesi Sanatçılarından İpek Böler’in Mevlana Celaleddini Rumi ve Yunus Emre Şiir Dinletisi büyük alkış aldı.