28 Mayıs 2012: Eğitim Koordinasyon Toplantısı, Tekirdağ Şubesinde Yapıldı

Türkiye’de on dört şubesiyle faaliyet gösteren, Genel Merkezi Ankara’da olan ve 30. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan, ZİÇEV (Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı) – Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları, Müdürler Koordinasyon Toplantısı Tekirdağ Şubesinde, 24-25 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıya Genel Başkan Ülay Karakoç, Yönetim Kurulu Üyesi ve Tekirdağ Şubesi Başkanı Rukiye Güneş, Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü Uz. Psk. N. Tomris Miser, Vakıf Müdürü Naci Kargı ve kurum müdürleri katıldılar.

ZİÇEV Adana, Bolu, Niksar, Samsun, Tekirdağ, Elazığ, İzmir, İstanbul, Manisa, Antalya, Kayseri, Tarsus, Mersin, Elazığ Şubelerinin Kurum Müdürlerinin katıldığı toplantı, Genel Başkan Ülay Karakoç’un konuşmasıyla açıldı. Toplantıda; Genel Başkan Karakoç, 30. Yıl haklı gururunu yaşayan ZİÇEV’in on binlerce öğrencisi, velisi, kurulduğu günden bu yana desteklerini esirgemeyen gönüllüleri ile çok büyük, çok özel bir aile olduğunu vurgulayarak “ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları bir markadır. Bizler gönüllü ve profesyonel kadrolarımızla ZİÇEV’i daha da ileriye götürmek istiyoruz.” dedi.

ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü Uz. Psk. N. Tomris Miser’in, eğitim merkezlerinin işleyişi ile ilgili genel değerlendirmesinin ardından Tekirdağ Vali Yardımcısı Doç. Dr. Turan Çuhadar, “Liderlik ve Yöneticilik” konusunda sunum yaptı. Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanı Berkay Habiboğlu, Kalkınma Ajansları ve Hibe Programları konusunda şube müdürlerine brifing verdi. ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Eğitim Koordinatörü-İç Denetim Uzmanı Meryem Şahin, 18 Mayıs 2012 tarihinde yayınlanan Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği hakkında bilgi verdi.

Engellilere ritim ile tedavi yöntemi uygulanması, bireysel yaşam yetilerini ve hobilerini yeniden keşfetmesi, bireyin sosyalleşme, dayanışma ve bütünleşmesini sağlamak amacıyla İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Öğretim Elemanı, sanatçı Engin Gürkey önderliğinde başlatılan ve ZİÇEV Tekirdağ Şubesinde uygulanan Sevgi Davulları Projesi, eğitimci Funda Kök tarafından tanıtıldı ve örnek bir uygulama yapıldı.

Verimli ve yoğun geçen iki günlük toplantı sonunda ise ZİÇEV Makbule Ölçen Ailesi Edirne’ye düzenlenen moral gezisi ile sevgi, saygı ve dostluğunu pekiştirdi.