Anasayfa / 2012

Yıllık Arşiv: 2012

25 Aralık 2012: L.C. Waikiki, ZİÇEV çocuklarına yeni yıl armağanları verdi


Dünyanın ve ülkemizin önde gelen giyim firmalarından L.C.Waikiki, sosyal sorumluluk projeleri dahilinde, 2007 yılından beri, ZİÇEV Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumlarına devam eden öğrencilerine ve personeline, yılda iki kez giyim yardımı yapmaktadır. Çocuklarımız kadar ailelerini de sevindiren, mutlu eden ve ihtiyaç sahiplerine önemli destek sağlayan bu yardımları Vakıf gönüllüleri de şükran duygularıyla karşılamaktadırlar. 2013 yılının arifesinde, L.C. Waikiki yine çocuklarımızı ... Devamını Oku »

15 Aralık 2012: Bilkent Üniversitesi öğrencilerinin “Endost Projesi” tanıtıldı


Bilkent Üniversitesi bir grup öğrencisi, sosyal sorumluluk bilinciyle Endost Projesi hazırladılar. Proje ZİÇEV özel gençleriyle birlikte olmak, çeşitli etkinliklerde bulunmak, sevgi dolu bir ortamı paylaşmak, Vakıf etkinliklerine destek vermekten oluşmaktadır. Öğrenim yılı başında böylesine anlamlı ve güzel bir projeyle başvuran Bilkent Üniversitesi öğrencilerini, ZİÇEV-Ankara Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yöneticileri memnuniyet ve sevgi ile karşıladılar. Zihin engelli bir ... Devamını Oku »

11 Aralık 2012: İstanbul şubemizde İsmail Arık’ı Anma Günü yapıldı


11 Aralık 2012 Salı günü, İstanbul Şubemizde çok anlamlı bir etkinlik yaşandı. İstanbul Şubemizin kurucusu ve uzun yıllar Başkanlık görevini sürdüren rahmetli İsmail Arık’ın da üyesi olduğu, Suadiye Rotary Kulübü, Şubemizin kurulduğu günden beri her zaman Vakfımızı destekleyen, ilgi ve yardımlarını esirgemeyen bir kuruluş olmuştur. İsmail Arık’ın sağlığında başlattığı ve geleneksel hale getirdiği “Pastırmalı Kuru Fasulye Günü” Kulübün değerli üyeleriyle ... Devamını Oku »

04 Aralık 2012: ABD Büyükelçiliği-ZİÇEV Ortak Fotoğraf Sergisi büyük ilgi gördü


“3 Aralık Dünya Engelliler Günü” çerçevesinde; Amerika Birleşik Devletleri Ankara Büyükelçiliği Kültür Ataşeliği desteği ile Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Zihin Ergo Sum Fotoğraf Atölyesi öğrencileri ve Kennedy Lugar Gençlik Değişim ve Kültür Programı’yla Kayseri ve Gaziantep’e bir yıllığına eğitim görmeye gelen 6 ABD’li öğrencinin birlikte çektikleri fotoğraflardan oluşan “My Ankara / Benim Ankaram” Proje Sergisi, 3 ... Devamını Oku »

04 Aralık 2012: 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Antalya’da kutladık


2 Aralık 2012 sabahı Türkiye’nin dört bir yanındaki şubelerimizden özel gençlerimiz, eğitmenleriyle birlikte Antalya Şubemizde buluştular. Etkinliğe Ankara’dan katılan Genel Başkan Ülay Karakoç, Genel Başkan Yrd. Müge Konor, Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü N. Tomris Miser, ZİÇEV Spor Genel Koordinatörü Osman Akdemir, Ankara Kurum Müdürü Meral Gümüş ve ZİÇEV Z!H!N Ergo-Sum gönüllü fotoğrafçısı Necla Babacan’ın da katılımıyla, 120 ... Devamını Oku »

04 Aralık 2012: Kerem Görsev Trio, İstanbul Şubesi yararına konser verdi


Türkiye’nin önde gelen jazz piyanistlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ferit Odman’dan oluşan triosuyla, Vakfımız İstanbul Şubesi yararına, 4 Aralık 2012, Salı gecesi, Caddebostan Kültür Merkezinde sahne aldı ve Kerem Görsev Trio olarak bir Konser verdi. Konser öncesi İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Kafkaslı Şahin ZİÇEV’in tarihçesini, amaçlarını ve çalışmalarını tanıtan bir konuşma yaparak değerli sanatçılara teşekkür ... Devamını Oku »

20 Kasım 2012: ZİÇEV Şubeler arası Koordinasyon Toplantısı yapıldı


ZİÇEV Şubeleri Yönetim Kurulları Koordinasyon Toplantısı, 20 Kasım 2012 günü Genel Merkez Ankara’da yapıldı. Vakıf Yönetim Kurulu, Şube Yönetim Kurulları Başkanlarının katıldığı Toplantıyı Genel Başkan Yrd. Müge Konor yönetti. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet şehitleri ve zihinsel yetersizlik alanına hizmet edip ebediyete göçmüş aziz insanların huzurunda saygı duruşundan sonra, Genel Başkan Ülay Karakoç açış konuşmasını yaptı. ZİÇEV – Makbule ... Devamını Oku »

19 Kasım 2012: ZİÇEV, Federasyonumuzun seçimlerinde büyük başarı gösterdi


Zihinsel Özürlüler Federasyonu Genel Kurulu Zihinsel Özürlüler Federasyonu 13. Olağan Genel Kurulu, 11 Kasım 2012 günü Ankara’da yapıldı. Kırk altı derneğin üye olduğu toplantıya Türkiye’nin dört bir yanından yüz ellinin üstünde delege katıldı. Yoğun geçen Toplantının sonunda yapılan seçimlerde ZİÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Aynur Dankaz Genel Başkan, ZİÇEV Genel Kurul Üyelerinden H. İnci Cengiz ise Federasyon Yönetim Kurulu Üyesi olarak ... Devamını Oku »

17 Kasım 2012: ZİÇEV Eşya Piyangosu Çekiliş Sonuçları


ZİÇEV Eşya Piyangosu çekilişi, 17 Kasım 2012 günü, Saat 10.00’da, Vakfın, Bahçelievler Mahallesi, 79. Cadde, No:33 Gölbaşı/Ankara adresinde bulunan Genel Merkezinde, Gölbaşı Noterliğinden beş kişilik bir heyet ve Milli Piyango İdaresi’nden iki yetkilinin huzurunda, Milli Piyango yetkilisi tarafından gerçekleştirildi. Devamını Oku »

22 Ekim 2012: 11. Türkiye Eczacılık Kongresinde ZİÇEV’i tanıttık


11. Türkiye Eczacılık Kongresi, 18-21 Ekim 2012 günlerinde, Ankara Grand Rixos Oteli salonlarında yapıldı. Kongre, ”Sağlıkta Değer, Sağlık Her Şeye Değer” teması ile gerçekleştirildi. Kongre Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, özetle, “… Kongre’de ilaç dışı eczane ürünlerinden eczacılığın çeşitli alanlarında çalışan meslektaşlarımızın sorunlarına ve bakış açılarına, ilacın ekonomisinden üretimine, hastaya ulaştırılmasına, tüketimine ve imhasına kadar her olguyu mercek altına almaya çalışacağız. ... Devamını Oku »