Anasayfa / DUYURULAR

DUYURULAR


Koronavirüs (COVID-19) ile Mücadele Gündemi Değerli velilerimiz, gönüllülerimiz, çalışanlarımız ve tüm iş birlikçilerimiz, Dünya genelinde bir salgın haline gelen Koronavirüs (COVID-19), hızla tüm dünyada yayılmaya devam ediyor. ZİÇEV olarak bu süreçte özel gereksinimli öğrencilerimizin, velilerimizin, çalışanlarımızın, gönüllülerimizin ve tüm bileşenlerimizin mağdur olmaması için üzerimize düşen sorumlulukları yerine getiriyoruz. Sizlere karşı olan sorumluluklarımızdan biri de bu süreç boyunca ZİÇEV olarak, hangi ... Devamını Oku »

Sanat Vazgeçilmezdir Resim Sergisi


“SANAT VAZGEÇİLMEZDİR” Resim Sergimiz Ankara Tandoğan Rotary Kulübünün organize ettiği, Bilkent Sanat Sokağı RC Art Galery’nin ev sahipliğini yaptığı ve Hikmet Çetinkaya Resim Atölyesinin birbirinden değerli ressamlarımızın ZİÇEV yararına bağışladığı eserlerinin yer alacağı “Sanat Vazgeçilmezdir” Resim Sergimizin açılışı 28 Şubat 2020, saat 19.00’da yapılacaktır. 29 Şubat ve 1 Mart tarihlerinde de tüm gün açık olacak Resim sergimizde satılan eserlerin bütün ... Devamını Oku »

“bolununsesi” Gazetesi


Belgin ÖZER’in Gözünden ZİÇEV… 14 Şubat 2020 tarihinde, Türkiye Basın Konseyi üyesi “bolununsesi” Gazetesindeki köşe yazısında ZİÇEV’i anlatan Belgin Özer’e bu güzel anlatımından dolayı sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz.  Yazının tamamı aşağıdadır. Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma VAKFI (ZİÇEV)     Yurdumuzun sağlam yapısının iki önemli unsurundan biri; ailelerin çocuklarına verdikleri önem, diğeri Sivil Toplum Kuruluşlarıdır (STK) diye düşünürüm. Bolu’da 1000 ... Devamını Oku »


Yeni Proje: “Eğitimim İçin Bir Oyuncak da Sen Al” Projesi   “Eğitimim İçin Bir Oyuncak da Sen Al” Projesi nedir? El yapımı oyuncak tasarımı ve üretimi yapan Ali Kuvvetlioğlu, ZİÇEV Mersin Şubesi ile  bireysel sosyal sorumluluk projesi yürütmeye başlamıştır. Proje kapsamında Kuvvetlioğlu ‘nun yaptığı  oyuncaklardan alan her kişi aynı zamanda  ZİÇEV Mersin Şubesinde verilen sanat eğitimleri için 5 TL bağış ... Devamını Oku »

BAŞIMIZ SAĞOLSUN…


BAŞIMIZ SAĞOLSUN… ZİÇEV Bolu Şubesi Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizin Kurum Müdürü Emiş Aslan’ın babası Salih Timurkutlu vefat etmiştir. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine başsağlığı dileriz. ZİÇEV Yönetim Kurulu Devamını Oku »

ACI KAYBIMIZ… PROF. DR. GÜNGÖR ÖZBEK’İ KAYBETTİK…


  HAYIRSEVER VE ÖRNEK İNSAN PROF. DR. GÜNGÖR ÖZBEK VEFAT ETTİ.  Eğitim için gittiği ABD’de 36 yıl yaşadıktan sonra Türkiye’ye geri dönen ve tüm servetini eğitime harcayan 83 yaşındaki saygı değer Prof. Dr. Güngör Özbek, bir süredir mide kanseri sebebiyle tedavi gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesinde dün akşam saatlerine hayata gözlerini yumdu. ZİÇEV NİKSAR ŞUBESİNE BİR BİNA BAĞIŞLADI. Eğitim alanında ... Devamını Oku »

STRATUS BİLİŞİM SİSTEMLERİ TİC. A.Ş. ZİÇEV’E DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR…


STRATUS BİLİŞİM SİSTEMLERİ TİC. A.Ş. ZİÇEV’E DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR… 2013 yılından bu yana Vakfımızdan desteğini esirgemeyen “Stratus Bilişim Sistemleri Tic. A.Ş.”, her yıl olduğu gibi bu yıl da “ESET Antivirüs ve Güvenlik Çözümleri” programı bağışında bulunmayı sürdürerek Vakfımızı dijital alanda korumaya devam ediyor. “Stratus Bilişim Sistemleri Tic. A.Ş.”ye bize verdikleri bu destek için gönülden teşekkür ederiz. DİJİTAL KORUNMA BİZİM ... Devamını Oku »

Parmak İzi Projesi – Yalnız Değilsiniz


ZİÇEV MERSİN ŞUBEMİZDEKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN PARMAK İZİ ALINDI. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü personeli ile hayata geçirdiği “Yalnız Değlisiniz” projesi kapsamında Vakfımız öğrencilerinin parmak izi alındı. Proje yaşlılık ve çeşitli engellilik sebebi ile  kaybolma ihtimali olan, bulunduğunda ise adres ve kimlik bilgilerini ifade edemeyen bireylerin adreslerinin tespit edilmesi ve ailelerine en kısa ... Devamını Oku »

ZİÇEV Özel Sporcuları Türkiye Şampiyonasına Katılmaya Hak Kazandı


ZİÇEV, 8 Şubesi ile Yavuz Kocamer Masa Tenisi Şampiyonalarında Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun düzenlediği Yavuz Kocaömer 3. Masa Tenisi 1. ve 2. Bölge şampiyonaları, 12-17 Ocak 2020 tarihleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştirildi. Bu müsabakalara Vakfımız;  Ankara, Adana, Antalya, Bolu, İstanbul, Kayseri, Niksar ve Samsun Şubelerimizin Spor Kulüplerinden özel sporcularımız ile katılım sağladı. ZİÇEV’in özel sporcularından Burcu Kayaalp, Betül ... Devamını Oku »

Taziye Mesajı


ZİÇEV Genel Müdürümüz Tomris Miser’in annesi Muazzez Gündoğdu vefat etmiştir. Cenaze namazı 03 Ocak 2020, Cuma günü öğle namazından sonra Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir. Başta ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm ZİÇEV ailesinin başı sağolsun. Devamını Oku »