15 Mayıs 2012: ZİÇEV İzmir’de Geleneksel Bahar Şenliği yapıldı

ZİÇEV İzmir – Vasfiye-Orhan Akyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, coşku dolu bir şenlikle güzel bahar mevsimini karşıladılar. İzmir Şubesi Başkanı Nevin Dirik, Yönetim Kurulu üyeleri, üyeleri, gönüllü anneler ve velilerin katıldığı etkinlikte ayrıca Anneler Günü ve Engelliler Haftası da kutlandı.

Kurum Müdürü Hacer Çalcı yaptığı konuşmada, “Bahar şenliğimizde üç önemli olayı da kutluyoruz. Öncelikle çocukları için kendi hayatlarını ikinci plana atan fedakar ve cefakar olan özel annelerimizin Anneler Gününü kutluyorum. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası da kutlama programımız içinde yer almaktadır. Bütün bir sene yaşadıklarımızı bir haftaya sığdırmak mümkün olmasa da, bu önemli hafta sesimizi duyurmak için bir vesile olmaktadır,” dedi. Çalcı ayrıca bu etkinliklerin Ziçev’in kuruluşunun 30 yılı nedeniyle yapıldığını sözlerine ekledi.

Daha sonra öğrenciler sırasıyla Tekirdağ yöresi halk oyunları, Cici Kızlar Rontu, Anneler Günü ile ilgili şiirler ve şarkılar sundular. Finalde bütün öğrenciler ve öğretmenler “Dağlar Kızı Reyhan” türküsü eşliğinde halay çekerek etkinliği noktaladılar.

Aynı gün Vakıf üyelerimiz ve atölye öğrencilerimizin el emeklerinin sunulduğu kermesle ve sunulan yiyeceklerle öğrenci ve velilerimiz unutulmaz bir gün yaşadılar.