17 Mayıs 2012: İstanbul Şubesi Mayıs Ayı Etkinlikleri

İstanbul Şubemiz Mayıs Ayı etkinlikleri içinde, 4 Mayıs 2012 günü “Kadıköy Belediyesi Sahrayıcedid Gönüllüleri, “Sahrayıcedid Parkı’nda Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk‘ün katılımıyla bir Şenlik düzenlediler. Belediye Başkanı ve Belediye Meclisi üyelerinin konuşmalarının ardından canlı müzik eşliğinde şarkı söyleyip danslar edildi, birlikte oyunlar oynandı. Çocuklara hediyeler dağıtıldı.

Engelliler Haftası etkinlikleri arasında, 12 Mayıs Cumartesi günü Maltepe Belediye‘sinin “Ben de Varım” Projesi kapsamında Maltepe Belediyesi önünde toplanıldı ve Maltepe Meydanı’na yüründü. Buradaki resmi törene çocuklarımız 30.yıl tişörtleriyle katıldılar.Törenin ardından birlikte Maltepe sahiline gidildi ve düzenlenen Şenlikte çocuklarımız gönüllerince eğlendiler. Kurumumuzun sesini görsel medyada her zaman duyurmaya çalışan Maltepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Adem Yücel de duyarlı öğrencileriyle yürüyüşe destek verdi.

Ritim Grubu EACD Yıllık Toplantısına Davet Edildi.

EACD(European Academy of Childhood Disability) – Avrupa Çocukluk Çağı Özür Akademisi’nin 24. Yıllık Toplantısı 16-19 Mayıs 2012 tarihlerinde Ulusal Çocuk Nörolojisi Kongresi ile birlikte, bu yıl İstanbul’da Harbiye Askeri Müze’de gerçekleşti.

Bu uluslararası Kongreye, ZİÇEV İstanbul Şubesi Ritim Grubu, bir konser vermek üzere davet edildi.17 Mayıs 2012, Perşembe günü gerçekleştirilen Konsere başta gönüllü Ritim Eğitmeni Yaşar Morpınar olmak üzere eğitimciler, anneler ve engelli gençlerden oluşan on dokuz kişilik bir ritim topluluğu ile katıldılar. Çoğu yabancı olan Kongre katılımcılarının büyük beğeni ile izlediği bir konser verdiler. Konserin bitiminde ayakta alkışlandılar.