11 Aralık 2012: İstanbul şubemizde İsmail Arık’ı Anma Günü yapıldı

11 Aralık 2012 Salı günü, İstanbul Şubemizde çok anlamlı bir etkinlik yaşandı. İstanbul Şubemizin kurucusu ve uzun yıllar Başkanlık görevini sürdüren rahmetli İsmail Arık’ın da üyesi olduğu, Suadiye Rotary Kulübü, Şubemizin kurulduğu günden beri her zaman Vakfımızı destekleyen, ilgi ve yardımlarını esirgemeyen bir kuruluş olmuştur. İsmail Arık’ın sağlığında başlattığı ve geleneksel hale getirdiği “Pastırmalı Kuru Fasulye Günü” Kulübün değerli üyeleriyle İstanbul Şubemiz Yönetim Kurulu üyeleri ve gönüllülerinin bir araya gelerek sıcak dostluklarını pekiştirdikleri günlerden biri olagelmiştir. Artık “İsmail Arık’ı Anma Günü” olarak düzenlenen bu özel etkinlikte, bu yıl yine Vakfa gönül veren yüce gönüllü insanlar bir araya geldiler. İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Nilgün Kafkaslı Şahin yaptığı anlamlı konuşmada hem aziz arkadaşımızı şükran ve rahmetle andı, hem de Suadiye Rotary Kulübünün üyelerine destekleri için teşekkür etti. Ayrıca geceye öğrencilerimiz Merve ile Cihan’ın Salsa Dansı gösterileri renk kattı.

Gençlik çağlarından itibaren bütün yaşamını zihinsel engelli çocuklara hizmete adayan İsmail Arık, ZİÇEV İstanbul Şubesini 1987 yılında kurdu ve sağlık nedenleriyle, 02.07.2007 tarihinde ayrılana kadar Şube Başkanlığı görevini sürdürerek özverili büyük hizmetlerde bulundu.

ZİÇEV Ailesinin sevgili İsmail Ağabeyi… Sen ve hizmetlerin hiç unutulmadı, asla unutulmayacak. Yaşamlarını ışıttığın çocuklarımızın, ailelerinin ve Vakıf gönüllülerinin kalbinde her zaman özel bir yerin olacak. Seni özlem ve saygıyla anıyoruz. Sonsuz uykunu huzur içinde uyu…