22 Ekim 2012: 11. Türkiye Eczacılık Kongresinde ZİÇEV’i tanıttık

11. Türkiye Eczacılık Kongresi, 18-21 Ekim 2012 günlerinde, Ankara Grand Rixos Oteli salonlarında yapıldı. Kongre, ”Sağlıkta Değer, Sağlık Her Şeye Değer” teması ile gerçekleştirildi.

Kongre Başkanı Ecz. Erdoğan Çolak, özetle, “… Kongre’de ilaç dışı eczane ürünlerinden eczacılığın çeşitli alanlarında çalışan meslektaşlarımızın sorunlarına ve bakış açılarına, ilacın ekonomisinden üretimine, hastaya ulaştırılmasına, tüketimine ve imhasına kadar her olguyu mercek altına almaya çalışacağız. Bu Kongremizde de öncekilerde olduğu gibi bilim insanları, uzmanlar, serbest eczacılarımız, siyasetçiler, sanatçılar bizlerle birlikte olacaklar…

… Vizyon, irade, cesaret ve güven sahibi olduğumuz sürece, sağlığa hak ettiği değeri vermek, eczacının bu değerin üretimine katkıda bulunduğu alanları çoğaltmak ve yeni değerler yaratmak için yolumuz açık,” dedi.

Dört gün süreyle, birkaç ayrı salonda pek çok bildirinin sunulduğu Kongre’ye ilgi ve katılım çok yoğundu. Böylesine yoğun geçen Kongre’de, sanat ve sanatçılar da unutulmamıştı. Yazar Can Dündar’ın eserlerini imzalaması ve Genco Erkal’ın Şiir Dinletisi büyük ilgi gördü.

Ayrıca; Türk Eczacıları Birliği övgüye değer bir sosyal sorumluluk örneği göstererek, toplumsal yaraları sarma yolunda gönüllü çalışan bazı sivil toplum kuruluşlarına da, etkinliği içinde yer verdi. Bu çerçevede, Kongre boyunca standını açık tutan Vakfımız da, Türkiye’nin her yerinden katılan seçkin bir topluluğa kurumu tanıtma olanağı buldu. Ayrıca; 19 Ekim 2012 ve 20 Ekim 2012 günlerinde, iki kez olmak üzere ZİÇEV Tanıtım Sunumu yapıldı. Genel Başkan Yardımcısı Müge Konor‘un hazırladığı ve Eda Arınmış’la birlikte sunduğu program, ZİÇEV Genel Kurul üyelerinden Sonat Konor tarafından hazırlanan görsellerle desteklendi.

Düzenlediği bu çok önemli Kongre için Türk Eczacıları Birliğini kutluyoruz. Sosyal sorumluluk çerçevesinde, Vakfımızı tanıtma olanağı sağladığı için de en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.