04 Aralık 2012: 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü Antalya’da kutladık

2 Aralık 2012 sabahı Türkiye’nin dört bir yanındaki şubelerimizden özel gençlerimiz, eğitmenleriyle birlikte Antalya Şubemizde buluştular. Etkinliğe Ankara’dan katılan Genel Başkan Ülay Karakoç, Genel Başkan Yrd. Müge Konor, Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürü N. Tomris Miser, ZİÇEV Spor Genel Koordinatörü Osman Akdemir, Ankara Kurum Müdürü Meral Gümüş ve ZİÇEV Z!H!N Ergo-Sum gönüllü fotoğrafçısı Necla Babacan’ın da katılımıyla, 120 kişilik mutlu bir grup oluşturdular. Aynı gün, bir hayırseverimizin ikramı olan öğle yemeğinden sonra, Wostalya Vakfının duyarlı üyeleri, o şipşirin kaplumbağa arabalarıyla Vakıf Okulu bahçesini şenlendirdiler ve katılımcılara şehir turu yaptırarak Antalya Akvaryuma götürdüler. İlk kez bir akvaryum ziyareti yapan gençlerimiz, kendilerine çok ilginç gelen bu geziden bir hayli etkilendiler. Fotoğraf eğitimi alan gençlerimiz bol bol fotoğraf çektiler. Wostalya Vakfı üyeleri, ekipleri Rehabilitasyon Merkezine getirdiler. Sıra eğlenceye gelmişti. Sanatçılarımıza eşlik ederek şarkılar, türküler söyleyen, dans eden gençlerimiz doyasıya eğlendiler ve gruplar halinde konuk edildikleri misafirhanelere yerleştirildiler.

3 Aralık 2012 sabahı ekipler erkenden Haşim İşcan Kültür Merkezi Devlet Tiyatrosu Salonunda genel provaya başladılar. Aynı saatlerde Genel Başkan Ülay Karakoç, Genel Müdür N. Tomris Miser ve İstanbul Salsa Dansı ekibi VIP TV, Genel Başkan Yrd. Müge Konor, Spor Genel Koordinatörü Osman Akdemir ile Ankara Seğmen Ekibi Antalya TV’ye konuk olarak katıldılar.

Saat 14.00’de başlayan gösteriler salonu dolduran izleyiciler tarafından, kimi zaman kahkahalar, kimi zaman gözyaşları, ama hep coşkulu alkışlarla izlendi. Bu gösteri için özverili uzun saatler boyunca emek veren Ankara Kurum Müdürü Meral Gümüş, Spor Genel Koordinatörü Osman Akdemir, Antalya Kurum Müdürü Zühre Şelale Öncül ve Spor Öğretmeni Süleyman Avcıkurt’la, bütün eğitimcilerimizle, kendi sınırlarını aşma konusunda olağanüstü gayret gösteren özel gençlerimizle ve gösterinin gönüllü Yönetmeni Sonat Konor’la gurur duyduk. Onlara ve velileriyle, personeliyle bir bütün olarak ZİÇEV Ailesini ağırlayan Antalya Şubemize teşekkürlerimizi ve sevgilerimizi sunuyoruz.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü Etkinliğimize destek veren Kültür Bakanlığına, Ak Parti Antalya İl Başkanlığına, Kepez Belediyesine, Wostalya Vakfına, Antalya Akvaryuma, Antalya yerel basınına, Necla Babacan’a, eğlencemizi renklendiren sanatçılarımıza, Ümit Kara ile Kıtır Ekmek Fırınına, Gebizli Pide Fırınına ve gençlerimizin izleyicilere demet demet sunduğu çiçekler için Flash Çiçekçilik’e gönülden teşekkür ediyoruz.

Aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak Antalya coşkumuzu bizlerle paylaşmanızdan mutluluk duyacağız:
http://youtu.be/vmwbEmv58d0