Anasayfa / 2011 / Aralık

Aylık Arşiv: Aralık 2011

22 Aralık 2011: İzmir Şubemizde Cam-Seramik Sergisi açıldı


Kısa adı ZİÇEV olan Zihinsel Engelli Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın İzmir Şubesinde, İş-Kur ile ortaklaşa düzenlenen “Zihin Engelliye Cam ve Seramik Eğitimi” Projesi başarıyla uygulandı ve Proje bitiminde, üretilen ürünler sergilendi. Sergide ZİÇEV- Vasfiye-Orhan Akyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine devam eden yirmi zihinsel engelli öğrencinin, öğretmenleri Sündüs Çamlık ve Gülay Yakar ile birlikte altı ay süresince yoğurup şekil ... Devamını Oku »

18 Aralık 2011: Türkiye Bocce Şampiyonasına Bolu Şubemiz sporcuları katıldı


9-11 Aralık 2011 tarihinde, Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Beden Eğitimi Spor ve Yüksek Okulu ile Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun birlikte düzenlediği Özel Sporcular Türkiye Bocce Şampiyonası Hatay’da gerçekleştirildi. Şampiyonaya ZİÇEV Bolu Şubesini temsilen Dağkent Engelliler Spor Kulübü sporcuları katıldılar. Hikmet Manaz ile Beden Eğitimi Öğretmeni ve Antrenör Soner Aktaş’ın, önderliğinde sporcular Emre Yüksel ve Ayhan Otlu yarıştılar. Eğitilebilir ve ... Devamını Oku »

12 Aralık 2011: İstanbul Şubemiz yararına harika bir konser düzenlendi


Leyla Yenisey Artay piyanosuyla, Atilla Aldemir ise keman ve viyolosuyla harika bir konser verdiler. İstanbul Şubesi Tekrime Tarman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine devam eden zihin engellilerimiz yararına düzenlenen Konserde duyarlı sanatçılarımız, seçkin bir konuk grubu tarafından büyük beğeniyle izlendi. Konser öncesi otistik gencimiz Seçkin Akurgal‘ın mini piyano resitali ise, eğitimin engelliye ne büyük beceri ve başarılar kattığının örneğini verdi. ... Devamını Oku »

12 Aralık 2011: Engelliler Gününde Kayseri Şubemize Erciyesspor destek verdi


3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle 2 Aralık2011 de saat 10:30 da Kayseri Erciyesspor Kulüp Genel Müdürü Bülent Dener ve futbolculardan Emrah, Kemal ve Ferhat Vakfımızı ziyaret ettiler. Basında bu ziyaret geniş yer buldu. Erciyesspor Kaptanı Emrah Bozkurt’un Ziyareti Yine 3 Aralık Dünya Engelliler Günü sebebiyle ZİÇEV Kayseri Şubesi-Ali Çelikoyar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini ziyaret eden Erciyesspor Kaptanı Emrah ... Devamını Oku »

12 Aralık 2011: Kayseri Şubemizle ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulu kardeş okul oldu


Engelliler Haftası nedeniyle ZİÇEV Kayseri Şubesi Ali Çelikoyar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları Kayseri Şubesini Ziyaret ederek gösteri yaptı. Kurumumuzla ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulu “Kardeş Okul” oldular. Devamını Oku »

04 Aralık 2011: 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Genel Merkez Etkinliği


Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan bir kararla, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engellilerin topluma kazandırılmaları, insan haklarından tam ve eşit olarak yararlandırılmaları amacıyla ilan edilmiştir. Ülkemizde de bu özel gün, her yıl çeşitli etkinliklerle kutlanmakta, engellilerin sorunları dile getirilmektedir. Bu yıl Ankara’da, ZİÇEV ve Başkentimizin tarihi ilçesi Altındağ Belediyesi birlikteliği ile hazırlanan Sanatta Buluşuyoruz etkinliğinde, yerel yönetimlerin sivil toplum ... Devamını Oku »