22 Aralık 2011: İzmir Şubemizde Cam-Seramik Sergisi açıldı

Kısa adı ZİÇEV olan Zihinsel Engelli Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın İzmir Şubesinde, İş-Kur ile ortaklaşa düzenlenen “Zihin Engelliye Cam ve Seramik Eğitimi” Projesi başarıyla uygulandı ve Proje bitiminde, üretilen ürünler sergilendi.

Sergide ZİÇEV- Vasfiye-Orhan Akyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezine devam eden yirmi zihinsel engelli öğrencinin, öğretmenleri Sündüs Çamlık ve Gülay Yakar ile birlikte altı ay süresince yoğurup şekil vererek boyadıkları cam – seramik ürünleri ziyaretçilere sunuldu.

Açılışı Çiğli Kaymakamı Mustafa Arı tarafından yapılan Sergiye Çiğli Milli Eğitim Müdürü Hamdullah Işık da katıldı. İş-Kur çalışmalarına katılan yirmi öğrenci Kurs Bitirme Belgelerini Kaymakam Mustafa Arı ve Milli Eğitim Müdürü Hamdullah Işık’tan aldılar.Vakfın İzmir Şube Başkanı Nevin Dirik ve İzmir Merkez Müdürü Hacer Çalcı, öğrencilerinin üretime katkıda bulunmalarından duydukları memnuniyeti dile getirerek, en büyük hedeflerinin kendi ayakları üstünde durabilen bireyler yetiştirmek olduğunu ve öğrencilerin katılımıyla, zihin engelli bireylerin el becerilerini geliştirmeye ve meslek edindirmeye yönelik projelere devam edeceklerini belirttiler.