Anasayfa / 2011 / Mayıs

Aylık Arşiv: Mayıs 2011

20 Mayıs 2011: Engelliler Haftası, İstanbul Şubemizde çok yoğun yaşandı


09 Mayıs 2011 – Yerebatan Sarnıcı Gezisi ve Fotoğraf Çekimi İstanbul Şubemiz Fotoğraf Kulübü öğrencileri, eğitimcileri ve ZİÇEV-Zihin Ergo-Sum Fotoğraf Atölyelerinin kurulmasında öncülük yapan duyarlı fotoğraf sanatçısı Faika Berat Taşkıran’ın eşliğinde Yere Batan Sarnıcı’ndaki “Su Altından Halfeti Sergisi”ni gezmeye gittiler. İstanbul’un en ilginç tarihi mekanlarından biri olan bu müzede, gençlerimiz değişik ışık ortamlarında fotoğraflar çektiler. İçtikleri sıcacık çaylarla da yorgunluk ... Devamını Oku »

17 Mayıs 2011: Özel çocuklarımız göklerde uçarken çok mutluydu


Vakfımızın projelerinden biri olan Türk Hava Kurumu – ZİÇEV Engelliler Uçuşu, Türk Kuşu Genel Başkanı Osman Yıldırım ve THK Genel Müdürü Serhat Büyükayan’ın duyarlı yaklaşımları ve destekleriyle Ankara’da gerçekleştirildi. Üç yıldır devam eden etkinliğe bu yıl Vakfımız, Ankara Gölbaşı’nda eğitim ve rehabilitasyon hizmeti veren diğer kurumlara devam eden zihin engelli çocuk ve gençlerimiz ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seçilen, ... Devamını Oku »

12 Mayıs 2011: Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Erdal Ceylanoğlu’nu ziyaret ettik


12 Mayıs 2011 günü Genel Başkanımız Ülay Karakoç ile Yönetim Kurulu Üyemiz Günseli Tatar, Kara Kuvvetleri Komutanı Org. Erdal Ceylanoğlu’na bir nezaket ziyaretinde bulundular. ZİÇEV – Zihin Ergo-Sum Fotoğraf Atölyemizin başarılı öğrencisi Erkan Ezer’i de birlikte götürdüler. Ziyaret sırasında, Bilkent Üniversitesi öğrencilerinden Ceylanoğlu’nun oğlu Burak Ceylanoğlu ve sınıf arkadaşlarından Merve Akarçay da hazır bulundular. Hatırlanacağı üzere, içlerinde Burak Ceylanoğlu ve ... Devamını Oku »

07 Mayıs 2011: Taksim Rotary Kulübü, İstanbul Şubemize Uçurtma Şenliği düzenledi


07 Mayıs 2011 Cumartesi günü Dönem Başkanlığını Sümer Atakan’ın yaptığı Taksim Rotary Kulübü önderliğinde düzenlenen Engelliler Uçurtma Şenliği’ne çocuklarımız ve aileleri katılarak çok güzel bir gün geçirdiler. Çocuklarımız ve aileleri İstanbul Ümraniye’de hizmet veren Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden alınıp Kilyos’ta, şenliğin düzenlendiği alana getirildiler. Ulaşım desteği için Kartal Belediyesine teşekkür ediyoruz. Beklenenin aksine epeyce soğuk, rüzgarlı ve yağmurlu geçen Mayıs ... Devamını Oku »

05 Mayıs 2011: Bilkent Üniversitesi’nden ZİÇEV’e Anlamlı Destek


Bilkent Üniversitesi öğrencileri 05 Mayıs 2011 günü, coşkulu bir şenlikte bir araya geldiler. Ülkemizin ve dünyanın en seçkin üniversiteleri arasında yer alan Bilkent’in öğrencileri, yoğun ve sancılı bir çalışma döneminin ardından, böylesi bir şenlikle, adeta yorgunluklarının acısını çıkardılar ve doyasıya eğlendiler. 2010-2011 öğretim döneminde, bir grup Bilkent öğrencisi, sosyal sorumluluk dersi çerçevesinde ve hocaları Ebru İnanç önderliğinde Vakfımız Ankara Genel ... Devamını Oku »

05 Mayıs 2011: Küçük Adımlar Eğitim Programı törenle tanıtıldı


Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) kuruluşu olan Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumlarında başlatılan ”Küçük Adımlar Eğitim Programı” Ankara-Gölbaşı’nda bulunan Genel Merkez Yerleşkesinde, ilgililere ve basına törenle tanıtıldı. Aile hekimleri işbirliği ile yürütülecek olan programın Tanıtım toplantısına Gölbaşı Sağlık Grup Başkanı Önder Özen, ZİÇEV Yönetim Kurulu, Merkez Müdürü Psikolog Meral Gümüş, Eğitim Koordinatörü Özel Eğitim Uzmanı ... Devamını Oku »