20 Mayıs 2011: Engelliler Haftası, İstanbul Şubemizde çok yoğun yaşandı

09 Mayıs 2011 – Yerebatan Sarnıcı Gezisi ve Fotoğraf Çekimi

İstanbul Şubemiz Fotoğraf Kulübü öğrencileri, eğitimcileri ve ZİÇEV-Zihin Ergo-Sum Fotoğraf Atölyelerinin kurulmasında öncülük yapan duyarlı fotoğraf sanatçısı Faika Berat Taşkıran’ın eşliğinde Yere Batan Sarnıcı’ndaki “Su Altından Halfeti Sergisi”ni gezmeye gittiler. İstanbul’un en ilginç tarihi mekanlarından biri olan bu müzede, gençlerimiz değişik ışık ortamlarında fotoğraflar çektiler. İçtikleri sıcacık çaylarla da yorgunluk attılar.

 

12 Mayıs 2011 – Eyüboğlu Koleji Kaynaşma Toplantısı

12 mayıs 2011 de aylık Eyüboğlu Koleji ile Kaynaşma Toplantısına, bu kez Fotoğraf Kulübü öğrencileriyle ve gönüllü Fotoğraf Eğitmenimiz Faika Berat Taşkıran ile birlikte gidildi. O gün Eyüboğlu Kolejinin değerli öğretmenlerinden Gaye Önol İstanbul Şubesi Fotoğraf Kulübüne, Eyüboğlu Koleji tarafından alınan dört adet fotoğraf makinesi armağan etti. Okulun değişik alanlarında, Kolej öğrencileriyle birlikte çekimler yapıldı ve ortak bir fotoğraf sergisi oluşturma kararı alındı.

 

10 -16 Mayıs 2011 – Engelliler Haftasında Toplumla Buluşma

10 -16 mayıs Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında, toplumun engellilere karşı duyarlılığının arttırılmasını sağlamak amacıyla ve Kadıköy Belediyesi Engelli Danışma ve Dayanışma Merkezi ile birlikte, “İstanbul Şubesi Ritim Grubu”, ilki Kadıköy Bahariye Caddesinde, ikincisi Bağdat Caddesinde olmak üzere, gönüllü Ritim Eğitmeni Yaşar Morpınar yönetiminde iki sokak konseri verdiler. Konserler, halkımız tarafından ilgi ve sevecenlikle izlendi. İzleyiciler, zihin engelli bireylerin, eğitim aldıklarında, neleri başardıklarını memnuniyetle gözlemlediler.

 

18 Mayıs 2011 – Maltepe Üniversitesi Ziyareti

18 Mayıs 2011 günü, “İstanbul Şubesi Ritim Grubu”, gelen davet üzerine Maltepe Ünivesitesi’ni ziyaret etti. Maltepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Dragos’daki kampüste gençlerimizi ağırladılar. Çok anlamlı bir kaynaşmayla, birlikte güzel bir zaman dilimini paylaştılar. Daha sonra Ritim Grubumuz, Başıbüyük’de bulunan ana kampüste, Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü öğrencilerine, Ritim Eğitmenimiz Yaşar Morpınar yönetiminde bir konser verdi.