17 Mayıs 2011: Özel çocuklarımız göklerde uçarken çok mutluydu

Vakfımızın projelerinden biri olan Türk Hava Kurumu – ZİÇEV Engelliler Uçuşu, Türk Kuşu Genel Başkanı Osman Yıldırım ve THK Genel Müdürü Serhat Büyükayan’ın duyarlı yaklaşımları ve destekleriyle Ankara’da gerçekleştirildi.

Üç yıldır devam eden etkinliğe bu yıl Vakfımız, Ankara Gölbaşı’nda eğitim ve rehabilitasyon hizmeti veren diğer kurumlara devam eden zihin engelli çocuk ve gençlerimiz ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından seçilen, parçalanmış ailelerin kaynaştırma eğitimi alan öğrencilerini davet ederek uçuş gününün adeta bir şölene dönmesine vesile oldu.

Organizasyona; Vakfımızdan 25 öğrenci, 3 eğitimci olmak üzere, Gölbaşı’ndan toplam 72 öğrenci ve 10 eğitimcinin katılımı sağlandı.

Uçuş etkinliği 17 Mayıs 2011 gün, Saat 11.00-15.00 arasında, Türk Hava Kurumu Etimesgut Tesislerinde gerçekleştirildi. Engelli çocuk ve gençlerimizin yaşadıkları büyük coşku ve mutluluk gülen gözlerinden okunuyordu.

Basınımızın da büyük ilgi gösterdiği uçuş sonrasında, etkinliğe katılan öğrenciler ile eğitimcilere, THK tarafından, çok neşeli geçen bir öğle yemeği ikram edildi.

Zihin engelli yavrularımıza bu güzel günü yaşatarak hem onların mutlu olmasını, hem de yaşamlarına yeni bir deneyim katmalarını sağlayan başta Türk Kuşu Genel Başkanı Osman Yıldırım ve THK Genel Müdürü Serhat Büyükayan olmak üzere, Basın Yayın Şefi Ayfer Yavuz, Uçuş Planlama Kısım Şefi Nurşen Hadimoğlu ve personeli ile emeği geçen bütün görevlilere bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz.