Anasayfa / 2006 / Aralık

Aylık Arşiv: Aralık 2006

28 Aralık 2006: Hayırsever işadamları Roy Barker ile Jim ve Jimmy Larsen çocuklarımızı sevindirdi


Hayırsever işadamları Roy Barker (Toreodor Turkey Ltd.) ile Jim Larsen ve Jimmy Larsen (Momentum Engineering), yılın son günlerinde Vakıf Yönetim Kurulu ile Genel Merkezde eğitim hizmeti alan zihinsel yetersiz çocuk ve gençlerimizi sevindirdiler. Duyarlı ve yüce gönüllü hayırseverler Vakfımızın mali sıkıntıda olduğu bir dönemde yaptıkları nakit yardımıyla Vakıf Yönetim Kurulu Başkan ve üyelerinin yüzlerini güldürdüler. Ayrıca 28 Aralık 2006 günü Vakfımızı ziyaret ederek bütün çocuklarımıza walkmenler, ... Devamını Oku »

26 Aralık 2006: Kukla Evi Atölye Sahnesi, çocuklarımıza unutulmaz bir gün yaşattı


24 Aralık 2006 tarihinde, Uluslararası Kukla ve Gölge Oyunu Birliği (UNIMA) Türkiye Milli Merkezince gerçekleştirilen “Karagöz Günleri”Ankara’da düzenlenen törenle başladı. UNIMA Türkiye Milli Merkezi Başkanı Mevlüt Özhan, Ekin Tiyatrosundaki açılış töreninde yaptığı konuşmada, geleneksel sanatların yaşatılmasının önemine değindi. UNIMA Milli Merkezi olarak “Karagöz Günlerini” imkansızlıklar içinde düzenlediklerini belirten Özhan, Kültür ve Turizm Bakanlığının kendilerine verdiği desteğe de teşekkür etti. Kültür ve Turizm ... Devamını Oku »

24 Aralık 2006: Genç gönüllüler Vakıf Merkezinde buluştular


Duyarlı ve yüce gönüllü bazı gençlerimiz, Vakfımızla iletişim kurarak zihinsel yetersiz çocuklarımıza destek vermek istediklerini bildirdiler. Vakıf Yönetim Kurulu bu istekleri minnetle karşıladı. Vakfımız yöneticileri için gençlerimizin zihinsel yetersizlere ve Vakıf çalışmalarına ilgi duymaları çok büyük önem taşımaktadır. Çünkü gelecekte, ülkemizin gençlere emanet edileceği gibi, toplumsal yaraların sarılmasında da onlara güvenmekteyiz. 24 Aralık 2006 Pazar sabahı, Vakıf yöneticileri ile Vakfımıza ... Devamını Oku »

20 Aralık 2006: Yahoo veya Hotmail hesapları kullanan üyelerimize önemli duyuru


Eposta adresi olarak yahoo.com veya hotmail.com kullanan üyelerimiz ve duyurular listemize üye olan diğer yardımseverlerin bazen eposta aracılığı ile gönderdiğimiz duyuruları alamadıklarını öğrendik. Sözkonusu eposta hesapları Vakfımızdan gelen eposta mesajlarını “Junk” veya “Spam” kategorileri altında sınıflandırmakta ve gelen kutunuzda görünmesini engellemektedir. Bunun için aşağıda özetlediğimiz adımları takip ederseniz sorun ortadan kalkacaktır. Yahoo kullanıcıları Eposta mesajlarınıza baktığınız ekranın sol tarafında, değişik ... Devamını Oku »

19 Aralık 2006: Sheraton Otelinde Yeni Yıl Kermesimiz var


Vakfımız Genel Merkezde Eğitim ve Rehabilitasyon hizmeti alan zihinsel yetersiz çocuk ve bireylerimiz yararına, 19 Aralık 2006 Salı günü, 11.00 – 17.00 saatleri arasında, Sheraton Oteli salonunda “Yeni Yıl Kermesi” düzenledik. Çok çeşitli ürünlerin, çok uygun fiyatlarla sergileneceği Kermesimize şubelerimiz de yöresel ürünleriyle katılacaklar. Kermes ziyaretçilerimiz, ayrıca “Gönül Üyeliği ve Burs Fonu” kampanyamızla ilgili bilgi edinebilir ve küçücük katkılarla büyük ... Devamını Oku »

13 Aralık 2006: Tekirdağ Şubemize acil eleman ihtiyacı


Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Tekirdağ Şubesi Eğitim Merkezinde görevlendirilmek üzere Fizyoterapist ve Özel eğitimcilere acilen ihtiyacı vardır. İlgilenen adayların 0282 293 11 02 veya 0532 516 68 15 numaralı telefonları aramaları rica olunur. Devamını Oku »

11 Aralık 2006: Dün çok başarılı geçen Birce Arslan Resitalinde beklenmedik bir olay da yaşandı


Piyanist Birce Arslan dün Çağdaş Sanatlar Merkezinde, Vakfımız yararına çok başarılı bir resital verdi. Değerli sanatçının o küçücük, zarif elleri, piyanonun tuşları üstünde adeta devleşti ve izleyenleri kendine hayran bıraktı. Konser sırasında beklenmedik bir olay da yaşandı: Vakfımızın kurucusu ve Onursal Başkanı Makbule Ölçen’in oğlu olan, 1952 doğumlu ve down sendromlu Demir Ölçen, çocukluğunda uzun yıllar piyano dersleri almış ve ... Devamını Oku »

10 Aralık 2006: Piyanist Birce Arslan Vakfımız yararına konser verecek


Ülkemizin değerli sanatçılarından piyanist Birce Arslan, büyük bir yüce gönüllülük örneği göstererek, 10 Aralık 2006 Pazar günü saat 17.00’de, Kennedy Caddesi, No:4 Kavaklıdere / Ankara adresinde bulunan Çağdaş Sanatlar Merkezi‘nde, Vakfımız yararına bir piyano konseri verecek. Ankara’da doğan ve ilk müzik eğitimini Başkent’te alan sanatçımız, bu vesileyle Ankara’lı müzikseverlerle de buluşabileceği için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi. Hem bu seçkin konseri ... Devamını Oku »

07 Aralık 2006: Tekirdağ Şubemizde Basketbol ve Masa Tenisi Şampiyonası yapıldı


Vakfımız Tekirdağ Şubesinin, 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü etkinlikleri çerçevesinde, bu yıl ikincisini düzenlediği geleneksel ZİÇEV Özel Olimpiyatları Basketbol ve Masa Tenisi Şampiyonası, 7 Aralık 2006 Perşembe günü, aşağıda adı geçen illerimiz okullarının katılımıyla görkemli bir şekilde gerçekleştirilmiştir. Tekirdağ Şubemiz Basketbol takımının 1. olduğu şampiyona, başta Tekirdağ Valisi ve Belediye Başkanı olmak üzere, halkımızın ilgi odağı olmuştur. Şampiyonaya Katılan Takımlar: ZİÇEV ... Devamını Oku »

05 Aralık 2006: “Özürlü Yakınları Öykü Yarışması” sonuçlandı


Cumhuriyet Kadınları Derneğinin Vakfımızın işbirliğiyle düzenlediği ”Özürlü Yakınları Öykü Yarışması” sonuçlandı. Özürlü çocuk annelerinin, ablalarının, Türkiye’nin her yerinden gönderdikleri öyküler, edebiyatçılarımızdan oluşan jüri tarafından değerlendirildi ve derecelendirildi. Buna göre; Müge Konor “Bir Anı” ile birinci, Ayla Tan “Arda Tan” ile ikinci, Özlem Başaral “Bir Sürgünde Hüzünlenen Yedi Hayat” ile üçüncü oldular.Sitemizin “Paylaşımlar” düğmesini veya bu haberin en alt satırındaki “Bağlantı” satırını tıklayarak bu öyküler okunabilir. Berrin Gürleyen ... Devamını Oku »