05 Aralık 2006: “Özürlü Yakınları Öykü Yarışması” sonuçlandı

Cumhuriyet Kadınları Derneğinin Vakfımızın işbirliğiyle düzenlediği ”Özürlü Yakınları Öykü Yarışması” sonuçlandı. Özürlü çocuk annelerinin, ablalarının, Türkiye’nin her yerinden gönderdikleri öyküler, edebiyatçılarımızdan oluşan jüri tarafından değerlendirildi ve derecelendirildi. Buna göre;

Müge Konor “Bir Anı” ile birinci, Ayla Tan “Arda Tan” ile ikinci, Özlem Başaral “Bir Sürgünde Hüzünlenen Yedi Hayat” ile üçüncü oldular.Sitemizin “Paylaşımlar” düğmesini veya bu haberin en alt satırındaki “Bağlantı” satırını tıklayarak bu öyküler okunabilir. Berrin Gürleyen “Ayna” ile, Sabriye Ak “Evrim” ile ve Gülay Arıkan “Yaşama ve Yaşatma Savşım” ile mansiyona değer görüldüler.

Gönderilen öykülerden oluşan “Tut Elimi” adlı kitap Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından bastırıldı.

05 Aralık 2006, Salı günü, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde düzenlenen törenle, değerli ressam Suna Özkalan‘ın, ödül olarak verilmesi amacıyla Derneğe bağışladığı üç tablo sahiplerine sunulacak ve kitabın tanıtımı yapılacaktır.

Aynı gün, özürlü yakınlarının bilgilendirilmesi ve kamuoyu oluşturulması amacıyla gerçekleştirilecek olan ”Kadın, Hüzün ve Umut” konulu Panele Uzman Psikolog Tomris Miser (ZİÇEV), Sosyolog Müge Kamanlıoğlu (H.Ü. Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Araştırma Görevlisi) ve Yazar Erendiz Atasü konuşmacı olarak katılacaklar ve konuyla ilgili sorunları tartışacaklardır.

Etkinlik kapsamında düzenlenen sergide, değerli ressamlarımızın bağışları olan resimler çok uygun fiyatlarla, CKD yararına satılacak ve Derneğin, üniversite öğrencilerine yönelik burs programına katkı sağlanacaktır.

3 Aralık gününün, Dünya Özürlüler Günü, 5 Aralık gününün, Türk Kadınının Seçme ve Seçilme Hakkını aldığı gün ve Cumhuriyet Kadınları Derneğinin de 9. Kuruluş Yıldönümü olması nedenleriyle, bu etkinlik daha çok anlam kazanmaktadır.

Bu önemli etkinlikle ilgilenenlerin, davetli olarak katılımları beklenmektedir.

Tarih: 05 Aralık 2006, Salı – Saat: 14.00

Yer: Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi – Kennedy Caddesi, No:4 Kavaklıdere / Ankara

Bağlantı: Yaşam Öyküleri – Anılar