10 Aralık 2006: Piyanist Birce Arslan Vakfımız yararına konser verecek

Ülkemizin değerli sanatçılarından piyanist Birce Arslan, büyük bir yüce gönüllülük örneği göstererek, 10 Aralık 2006 Pazar günü saat 17.00’de, Kennedy Caddesi, No:4 Kavaklıdere / Ankara adresinde bulunan Çağdaş Sanatlar Merkezi‘nde, Vakfımız yararına bir piyano konseri verecek. Ankara’da doğan ve ilk müzik eğitimini Başkent’te alan sanatçımız, bu vesileyle Ankara’lı müzikseverlerle de buluşabileceği için çok mutlu ve heyecanlı olduğunu söyledi.

Hem bu seçkin konseri izlemek, hem de zihinsel yetersiz çocukların eğitimine katkıda bulunmak isteyen müzikseverlerin bilet sağlamak için (0312) 484 24 70 – 484 85 88 no’lu telefonları aramaları, ya da yukarıdaki İletişim linkinden bize mesaj yazmaları yeterli olacaktır. Konser Bileti: 1 kişi 10,-YTL dir.

Birce Arslan

1978 yılında Ankara’da doğdu. İlkokulu Yükseliş Koleji’nde bitirdikten sonra piyano eğitimine Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuarında Prof. Selçuk Gündemir’in öğrencisi olarak başladı. 1992 yılından itibaren İstanbul Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuarında Yrd. Doç. Hülya Ardıç ile çalışmalarına devam etti. 1994 yılında Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen ve İdil Biret’in solist olarak katıldığı 23 Nisan Özel Konserinde Mozart’ın No.11 KV 331 La majör sonatının birinci bölümünü seslendirdi.

1999 yılında Cemal Reşit Rey Konser Salonunda, Şef Fahrettin Kerimov yönetimindeki M.S.Ü Orkestrası eşliğinde Mozart’ın No.20 KV 466 Re minör konçertosunun birinci bölümünü seslendirdi. İtalyan Kültür Merkezi, Aksanat, Marmara Koleji, Tophane-i Amire,Yıldız Teknik Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, M.S.G.S.Ü. Oditoryumu gibi birçok yerde solo ve oda müziği konserleri verdi. Birçok Master-class’a aktif olarak katılıp Rolf Plagge, Vedat Kosal gibi piyanistlerle çalıştı. 1999 yılında, M.S.G.S.Ü. Devlet Konservatuarı piyano bölümünden birincilik ile mezun olduktan sonra 2002 yılında yüksek lisans devresini bitirdi. Çalışmalarını Prof. Hülya Tarcan ile sürdürerek 2006 yılında doktora eğitimini tamamladı.

Halen M.S.G.S.Ü. Devlet Konservatuarında Araştırma Görevlisi olarak akademik kariyerini sürdürmektedir.