20 Aralık 2006: Yahoo veya Hotmail hesapları kullanan üyelerimize önemli duyuru

Eposta adresi olarak yahoo.com veya hotmail.com kullanan üyelerimiz ve duyurular listemize üye olan diğer yardımseverlerin bazen eposta aracılığı ile gönderdiğimiz duyuruları alamadıklarını öğrendik. Sözkonusu eposta hesapları Vakfımızdan gelen eposta mesajlarını “Junk” veya “Spam” kategorileri altında sınıflandırmakta ve gelen kutunuzda görünmesini engellemektedir. Bunun için aşağıda özetlediğimiz adımları takip ederseniz sorun ortadan kalkacaktır.

Yahoo kullanıcıları

Eposta mesajlarınıza baktığınız ekranın sol tarafında, değişik seçeneklerin bulunduğu bir menü göreceksiniz. Bu menüden “Bulk” seçeneğini seçerseniz, yahoo’nun istenmeden gönderildiğine inandığı mesajların toplandığı çekmeceye ulaşabilirsiniz. Birkaç gün önce yolladığımız duyurular eğer elinize geçmediyse, bu mesajlar büyük bir olasılıkla bu kısımdaki listenin içinde bulunmaktadırlar.

Bu sorunun tekrarlanmasını engellemek için Vakfımızdan gelen mesajlardan bir tanesini bulun. Bu mesajı açtıktan sonra, mesajı görüntüleyen pencerenin üst kısmındaki “Not Spam” butonuna tıklayın. Bu adımdan sonra Vakfımızdan gelen mesajlar normal olarak ilk açılan sayfada görüntülenecektir.

Hotmail kullanıcıları

Eposta mesajlarınıza baktığınız ekranın sol tarafında, değişik seçeneklerin bulunduğu bir menü göreceksiniz. Bu menüden “Junk E-mail” seçeneğini seçerseniz, hotmail’in istenmeden gönderildiğine inandığı mesajların toplandığı çekmeceye ulaşabilirsiniz. Birkaç gün önce yolladığımız duyurular eğer elinize geçmediyse, bu mesajlar büyük bir olasılıkla bu kısımdaki listenin içinde bulunmaktadırlar.

Bu sorunun tekrarlanmasını engellemek için Vakfımızdan gelen mesajlardan bir tanesini bulun. Bu mesajı açtığınızda, mesajın üst kısmında size sunulan seçeneklerden “Not Junk Mail” butonunu tıklayın. Buradan ulaşılacak olan pencerede sorulan soruya da ikinci şıkkı seçerek cevap verin. Bu adımlardan sonra Vakfımızdan gelen mesajlar normal olarak ilk açılan sayfada görüntülenecektir.

Bu konuda herhangi bir sorunuz varsa bizimle İletişim sayfasından bağlantı kurabilirsiniz.