Anasayfa / 2009 / Mayıs

Aylık Arşiv: Mayıs 2009

31 Mayıs 2009: Çocuklarımız Yıl Sonu Gösterisinde övgüye değer bir başarı gösterdiler


Vakfımıza bağlı Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları – Ankara Özel Eğitim Okulu ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, 31 Mayıs 2009 akşamı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün, duyarlı yaklaşımıyla, Vakfımıza tahsis ettiği Büyük Tiyatro Salonunda, çok başarılı bir Yıl Sonu Gösterisi sundular. Karınca ile Ağustos Böceğinin bilinen öyküsü ile başlayan drama bölümünde, küçük fıkralar, kısa skeçler olarak sergilendi. Tarkan ve İsmail YK ... Devamını Oku »

27 Mayıs 2009: Meral Vanlı’dan İstanbul’da Kurabiye Şöleni


Kurabiye ustası Meral Vanlı (http://kurabiyecimeral.blogspot.com/) ZİÇEV İstanbul Şubesi (https://www.zicev.org.tr/istanbul-subesi-egitim-hizmetleri) Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları – Tekrime Tarman Özel Eğitim Okulu öğrencilerine Kurabiye Şöleni yaşattı. Malzemeleriyle okula gelen Vanlı, öğrencilerle birlikte birbirinden renkli ve lezzetli kurabiyeler hazırladı ve hem onların eğitimlerine katkı sağladı, hem de keyifli ve neşeli bir gün yaşattı. Yüreği sevgi dolu, duyarlı insan, kurabiyeci Meral Vanlı’ya bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz. Devamını Oku »

23 Mayıs 2009: Birce Arslan, ZİÇEV dostu sanatseverlerin gönlünde taht kurdu


MSGSÜ Devlet Konservatuarının değerli piyanistlerinden Birce Arslan, 23 Mayıs 2009 gecesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonunda, Vakfımız yararına bir Piyano Resitali verdi. J. S. Bach’ın Toccata no.2 mi minör, R. Schumann’ın Sonata op.22 no.2 sol minör (Presto – Andantino – Scherzo – Rondo), W. A. Mozart’ın – Sonata no.11 KV.331 la majör (Andante Grazioso – Menuetto-Trio – Alla turca,Allgretto) ve F. Mendelssohn’un ... Devamını Oku »

18 Mayıs 2009: Uluslararası 118-U Lions Yönetim Çevresi Federasyonu desteğinde Bahar Şenliği


Hisar Lions Klübü Derneği Başkanı Mustafa Saydam’ın girişimleriyle, Uluslararası 118-U Lions Yönetim Çevresi Federasyonuna bağlı Ulus, Mogan, Hisar, Yüzüncüyıl, ve Maltepe Lions Klübü Derneklerinin işbirliğiyle, Vakfımıza ve zihinsel yetersiz çocuklarımıza çok anlamlı bir destek verildi. 17 Mayıs 2009 günü, Lions Klüplerinin desteği ve organizasyonuyla ZİÇEV Genel Merkez bahçesinde bir Açık Hava Şenliği düzenlendi. Değerli üyelerin, velilerimizin ve gönül dostlarımızın katıldığı bu güzel günün uzun süre unutulmayacağı inancındayız. ... Devamını Oku »

12 Mayıs 2009: Ödül Aldık. Mutlu ve Gururluyuz


Vakıf Medeniyeti 2009 Sağlık Yılı çerçevesinde, sağlık vakıfları arasında yapılan yarışmada, Vakfımız ZİÇEV başarılı ve örnek Vakıf ödülü aldı. Bu ödül, Vakfımızın, dost ülke Japonya ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ve uygulaması başarıyla sürdürülen ”Yaşam Evi Projesi” nedeniyle verildi. Ankara’da Anadolu Gösteri Merkezinde yapılan ödül törenine TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Vakıflardan da sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bazı bakanlar, bazı ... Devamını Oku »