12 Mayıs 2009: Ödül Aldık. Mutlu ve Gururluyuz

Vakıf Medeniyeti 2009 Sağlık Yılı çerçevesinde, sağlık vakıfları arasında yapılan yarışmada, Vakfımız ZİÇEV başarılı ve örnek Vakıf ödülü aldı. Bu ödül, Vakfımızın, dost ülke Japonya ile ortaklaşa gerçekleştirdiği ve uygulaması başarıyla sürdürülen ”Yaşam Evi Projesi” nedeniyle verildi.

Ankara’da Anadolu Gösteri Merkezinde yapılan ödül törenine TBMM Başkanı Köksal Toptan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Vakıflardan da sorumlu Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, bazı bakanlar, bazı milletvekilleri ve çok sayıda izleyici katıldı.

Törende Vakıflar Genel Müdürlüğü Korosu, Türk Sanat Müziğinden güzel örnekler sundu. Vakıfların önemi, tarihimizden günümüze miras kalan değerli vakıf eserleri, onarımı yapılan ve daha çok uzun yıllar yaşaması sağlanan eserleri tanıtan bir film gösterildi.

Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, yaptığı konuşmada vakıfların önemini ve Türk tarihindeki yerini vurgulayarak Vakıflar Genel Müdürlüğünün tarihten günümüze kadar gelen vakıflar, vakıf eserleri ve yeni vakıflarla ilgili etkinlikleri hakkında bilgi verdi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Köksal Toptan vakıfların önemi ve halkımızın yardımseverlik ve dayanışma geleneği konusunda anlamlı konuşmalar yaptılar.

ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç, Örnek ve Başarılı Vakıf Ödülünü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Törenden sonra, sergi ve vakıfların düzenlediği tanıtım standları gezildi. ZİÇEV’in, Fotoğraf Atölyesine devam eden özel fotoğrafçılarımızın fotoğrafları ve çocuklarımızın el ürünleriyle süslenen standı büyük ilgi gördü.