23 Mayıs 2009: Birce Arslan, ZİÇEV dostu sanatseverlerin gönlünde taht kurdu

MSGSÜ Devlet Konservatuarının değerli piyanistlerinden Birce Arslan, 23 Mayıs 2009 gecesi, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonunda, Vakfımız yararına bir Piyano Resitali verdi.

J. S. Bach’ın Toccata no.2 mi minör, R. Schumann’ın Sonata op.22 no.2 sol minör (Presto – Andantino – Scherzo – Rondo), W. A. Mozart’ın – Sonata no.11 KV.331 la majör (Andante Grazioso – Menuetto-Trio – Alla turca,Allgretto) ve F. Mendelssohn’un Rondo Capriccioso op.14 adlı eserlerini, üstün bir performans ve başarıyla icra eden değerli piyanist Birce Arslan, konuklar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

Konser bitiminde ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç anlamlı bir konuşma yaparak hem sanatçıya, hem de hiçbir etkinlikte Vakıf gönüllülerini yalnız bırakmayan konuklara teşekkür etti.

1983-1985 yılları arasında Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı yapmış olan Vehbi Dinçerler’in, Vakfımızın Temel Burs Fonu üyelerinden olan eşi Sabiha Dinçerler ile birlikte Konseri onurlandırmış olması ayrı bir memnuniyet yarattı.

Zihinsel yetersiz çocuklarımızın toplum tarafından benimsenmediği, dışlandığı bir dönemde, Dinçerler’in sevecen yaklaşımı ile ilgili anılarından söz eden Genel Başkan kendilerini sahneye davet etti. Vehbi Dinçerler, Bakanlığı döneminde yalnızca görevini yapmış olduğunu ifade ederek, çalışmaları nedeniyle Vakıf yöneticilerini ve duyarlı yaklaşımı için de Birce Arslan’ı kutladı.

Kendisine teşekkür için sunulan çiçekler kucağına sığmadı, ama güzelliği ve zarafetiyle sahnedeki en güzel çiçek Birce Arslan’dı.

Üstün yeteneği ve sevgi dolu yüreğiyle, ZİÇEV tarihine unutulmaz bir gece armağan eden değerli Piyanist Birce Arslan’a bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz.