31 Mayıs 2009: Çocuklarımız Yıl Sonu Gösterisinde övgüye değer bir başarı gösterdiler

Vakfımıza bağlı Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları – Ankara Özel Eğitim Okulu ile Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri, 31 Mayıs 2009 akşamı, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün, duyarlı yaklaşımıyla, Vakfımıza tahsis ettiği Büyük Tiyatro Salonunda, çok başarılı bir Yıl Sonu Gösterisi sundular.

Karınca ile Ağustos Böceğinin bilinen öyküsü ile başlayan drama bölümünde, küçük fıkralar, kısa skeçler olarak sergilendi. Tarkan ve İsmail YK klipleri canlandırıldı, pandomim ve denge gösterileri yapıldı.

Öğrencilerimizin oluşturduğu Koro ve Folklor Ekibi, gösterilerini sunarken çok mutlu ve gururluydular.

Öğrencilerin kostüm değiştirmeleri sırasında, başarılı özel fotoğrafçılarımızdan, öğrenci Erkan Ezer’in, provalar sırasında habersizce çektiği görüntülerden derlenen, “Nasıl Hazırlandık” konu başlıklı, beş dakikalık kısa filmin gösterimi ise geceye renk kattı.

Kayseri Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerinin, mevlevi kostümleri içinde yaptıkları Sema Ayini ve Jimnastik Gösterisi de, izlenmeye değer tablolar oluşturdu.

Anlatıcı rolünü üstlenen öğretmenimiz Burçak Gök, sahne hakimiyeti, rahatlığı ve çocuklarımıza verdiği destekle çok başarılıydı.

Çocuklarımızın özel durumları sonucunda, bazılarının konuşma zorluğu çekmesi ve konuştuklarının anlaşılamaması nedeniyle, yönetmenimizin seslendirme uygulaması, bilgisayar, müzik, yazı vb. ile verdiği teknik desteğin, çocuklarımızın üstün başarı kazanmasına önemli etkisi oldu. Bu laboratuar çalışmasının, aynı zamanda, hiç konuşamayan bireylerin de tiyatro yapabileceğini bizlere göstererek topluma önemli bir mesaj verdiğine inanıyoruz.

Gösteriyi izlemeye gelen konuklarımız ve velilerimiz, bir buçuk saat boyunca, unutulmaz anlar yaşadılar, kahkahalar ve coşkulu alkışlar arasında, mutluluk gözyaşlarını tutamadılar.

Gösterinin sonunda, ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç tarafından boyunlarına başarı madalyaları takılan çocuklarımızın gözlerinden, başarmanın sevincini okuduk.

Ardında pek çok kişinin özverili emeğini saklayan bu unutulmaz gece için, başta gönüllü Yönetmenimiz Sonat Konor olmak üzere, Okul Aile Birliğinden gönüllü annelerimiz Selda Kayagil ile Lale Sarısoy’a, ses ve efektlerdeki dikkat ve özeniyle oyunun başarısına büyük katkı sağlayan gönüllü Yönetmen Yardımcımız Özlem Sönmez’e, gönüllü Koro Öğretmenimiz Selda Gündoğan’a, gönüllü Folklor Öğretmenimiz Emin Uskan’a, seslendirmeleri gönüllü olarak üstlenen Cem Özer, Duygu Dündar ile Burçak Yerlikaya’ya ve seslendirmelerinin yanı sıra, gösterinin tamamının filmini gönüllü olarak çekerek Vakıf arşivine kazandıran Barış Konor’a, Kayseri Sorumlu Müdürümüz Mevlüde Ünal ve eğitimcilerine, Genel Merkezimizde, emek ve katkıları asla yadsınamayacak olan idari, eğitimci ve hizmetli personelimize bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz.