18 Mayıs 2009: Uluslararası 118-U Lions Yönetim Çevresi Federasyonu desteğinde Bahar Şenliği

Hisar Lions Klübü Derneği Başkanı Mustafa Saydam’ın girişimleriyle, Uluslararası 118-U Lions Yönetim Çevresi Federasyonuna bağlı Ulus, Mogan, Hisar, Yüzüncüyıl, ve Maltepe Lions Klübü Derneklerinin işbirliğiyle, Vakfımıza ve zihinsel yetersiz çocuklarımıza çok anlamlı bir destek verildi.

17 Mayıs 2009 günü, Lions Klüplerinin desteği ve organizasyonuyla ZİÇEV Genel Merkez bahçesinde bir Açık Hava Şenliği düzenlendi. Değerli üyelerin, velilerimizin ve gönül dostlarımızın katıldığı bu güzel günün uzun süre unutulmayacağı inancındayız.

ZİÇEV Genel Başkanı Ülay Karakoç yaptığı konuşma ile bugünün ve verilen desteğin bizler için önemine değinerek hayırsever Lions katılımcılarına teşekkür etti. Ziyareti ile Vakıf yöneticilerini ve Lions Klüpleri üyelerini mutlu eden Uluslararası 118-U Lions Yönetim Çevresi Federasyonu Başkanı Lion Ender Sakintuna da bir konuşma yaparak, toplumda yardıma ihtiyacı olanlara el vermenin önemine değindi ve düzenlenen bu güzel günden duyduğu memnuniyeti belirtti.

Gölbaşı Belediye Başkanı Yakup Odabaşı’nın katılımı ise Şenlik alanında bir başka şenliğe neden oldu. Bu anlamlı ziyaret Vakıf yöneticileri ve velilere, yalnız olmadıklarının mesajı olarak yorumlandı.

O gün Ankara’da, haftalarca süren yağmurlardan sonra ilk kez, masmavi bir gökyüzünde, güneş katılımcılara gülümsedi ve yılın ilk sıcak günü yaşandı. Katılımcılar, ekmek arası döner ve Lions Klüpleri üye eşlerinin el emeği, birbirinden lezzetli yiyeceklerle, Mehmet Efendinin Vakfımıza bağış olarak sunduğu geleneksel Türk kahvesi, yine seçkin kuruluşlarımızın bağışları soğuk içeceklerle keyifli bir gün yaşadılar. Çocuklarımızın el ürünlerinin sergilendiği standlar ise büyük ilgi gördü. Eğitim Merkezi Korosu, seslendirdikleri türkülerle, konuklarını memnun etmek için ellerinden geleni yaptılar. Konuklar da sevecen alkışlarıyla onları mutlu ettiler.

Canlı müzik eşliğinde büyük-küçük herkesin, ama en çok da zihinsel yetersiz yavrularımızın doya doya dans ettiği Şenliğin bir başka sürprizi de, gökyüzünü süsleyen rengarenk uçurtmalar oldu.

Bu güzel günü Vakfımıza ve çocuklarımıza armağan eden bütün hayırsever Lions Klüpleri üyeleri ve eşleri ile katılan gönül dostlarımıza bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz.