Anasayfa / 2009 / Ocak

Aylık Arşiv: Ocak 2009

26 Ocak 2009: Kapadokya’ya Sanat ve Kültür Gezisi yaptık


Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’nın geleneksel sanat ve kültür gezilerinden biri de Kapadokya, Nevşehir –Uçhisar’da gerçekleştirildi. Bu geziyi ZİÇEV Genel Başkan Yrd. Ayla Tan ve Genel Sayman Ayten Timuroğlu, zihinsel yetersiz çocuklarımız yararına düzenlediler ve gerçekleştirdiler. 24.01.2009, Cumartesi Ankara’dan hareket eden Vakfımızın gönüllüleri ve hayırseverler, ilk olarak Hacı Bektaş Müzesi’ni ziyaret ettiler. Öğle saatlerinde Uçhisar Karlıkevi Oteline ulaşıldı. ... Devamını Oku »

23 Ocak 2009: Karnelerini alan çocuklarımızın heyecanı görülmeye değerdi


23 Ocak 2009 günü bütün Türkiye’de olduğu gibi, Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları okulları ile eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine devam eden ZİÇEV çocukları için de özel bir gündü. Birinci yarı yılı tamamlayan çocuklarımız, karne sevincini coşkuyla yaşadılar. Ankara-Gölbaşı yerleşkesinde gün, heyecanlı başladı. Çocuklarımız, yılın birinci döneminin bu son gününde hem karnelerini aldılar, hem de gönüllerince eğlendiler. Gönüllü abla ve ağabeylerinin ... Devamını Oku »

19 Ocak 2009: ZİÇEV Yönetim Koordinasyon Toplantısı Antalya’da yapıldı


ZİÇEV Yönetim Koordinasyon Toplantısı, 17 Ocak 2009 Cumartesi günü, Antalya Şubesi Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı, Özel Mehmet Bayraktar-Yakup Ekşioğlu ve Çocukları Özel Eğitim Okulu Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Genel Merkezden Genel Başkan Ülay Karakoç ve Yönetim Kurulu üyeleri, Vakıf Baş Danışmanı Hasan İ. Cengiz, Genel Müdür N. Tomris Miser, Vakıf Müdürü Naci Kargın ile şubelerden şube ... Devamını Oku »

13 Ocak 2009: İpek-Cumhur Böler Konseri muhteşemdi


13 Ocak 2009 akşamı, Devlet Operasının seçkin sanatçıları Mezzo Soprano İpek Böler ve Tenor Cumhur Böler, Piyanist Fikri Özdemir eşliğinde, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası salonunda, ZİÇEV yararına bir konser verdiler. Konser öncesi, ZİÇEV Genel Sekreteri Müge Konor kısa bir konuşma yaparak seçkin konuklara “hoş geldiniz”, dedi. Tanınmış sanatçıları kısaca bir kez daha tanıtan Konor, İpek-Cumhur Böler’in, dünyaca ünlenmiş yapıtları “Hak Dostu Mevlana” adlı muhteşem gösteri konusunda ... Devamını Oku »

10 Ocak 2009: İpek Böler-Cumhur Böler Konserine bekliyoruz


Kültür ve Turizm Bakanlığımızın katkılarıyla, ZİÇEV yararına düzenlediğimiz, Ankara Devlet Operasının değerli sanatçıları Mezzo Soprano İpek Böler ve Tenor Cumhur Böler’in, değerli Piyanist Fikri Özdemir eşliğinde sunacakları Konsere Ankaralı müzikseverleri davet ediyoruz. Minnet duygularıyla teşekkürü borç bildiğimiz duyarlı sanatçılarımızın bu övgüye değer, anlamlı konserleri, katılımınızla desteklenecek ve müzikle dopdolu geçireceğiniz bu güzel gecede, zihinsel yetersiz çocuklarımıza da yardım elleriniz uzanmış olacaktır. Konser Bilgileri: Tarih: 13 ... Devamını Oku »