13 Ocak 2009: İpek-Cumhur Böler Konseri muhteşemdi

13 Ocak 2009 akşamı, Devlet Operasının seçkin sanatçıları Mezzo Soprano İpek Böler ve Tenor Cumhur Böler, Piyanist Fikri Özdemir eşliğinde, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası salonunda, ZİÇEV yararına bir konser verdiler.

Konser öncesi, ZİÇEV Genel Sekreteri Müge Konor kısa bir konuşma yaparak seçkin konuklara “hoş geldiniz”, dedi. Tanınmış sanatçıları kısaca bir kez daha tanıtan Konor, İpek-Cumhur Böler’in, dünyaca ünlenmiş yapıtları “Hak Dostu Mevlana” adlı muhteşem gösteri konusunda özet bilgi verdi. Toplumsal yaraları sarma konusundaki çabalarıyla öne çıkan yüce gönüllü sanatçılarımıza ile, geceye katılarak Vakfa ve zihinsel yetersizlerin eğitimine destek veren konuklara teşekkür etti.

İpek Böler ve Cumhur Böler, hem tek tek, hem de birlikte sahne alarak müzikseverlere unutulmaz dakikalar yaşattılar. Sevilen aryalardan ve napoliten şarkılardan örnekler sundular. Konserin ikinci bölümünde ise, sevilen türküleri seslendirdiler. Anadolu’muzun bağrından kopan ve asırlarca yaşayacak olan türküleri, kusursuz bir piyanonun eşliğinde, bu muhteşem seslerden dinlemek, sanatseverlerimize tadına doyulmaz bir haz verdi.

Konserin bitiminde, sevgili çocuklarımız, yüce gönüllü sanatçılarımıza çiçekleriyle teşekkür ettiler.

Salondan adeta istemeyerek ayrılan konuklar, böylesi güzel bir konserin tekrarını dilediler.

Sanatçılarımıza, bu övgüye değer yaklaşımları ve müzikseverlere böylesine güzel bir gece yaşattıkları için minnet duygularıyla şükranımızı sunuyoruz.