23 Ocak 2009: Karnelerini alan çocuklarımızın heyecanı görülmeye değerdi

23 Ocak 2009 günü bütün Türkiye’de olduğu gibi, Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları okulları ile eğitim ve rehabilitasyon merkezlerine devam eden ZİÇEV çocukları için de özel bir gündü. Birinci yarı yılı tamamlayan çocuklarımız, karne sevincini coşkuyla yaşadılar.

Ankara-Gölbaşı yerleşkesinde gün, heyecanlı başladı. Çocuklarımız, yılın birinci döneminin bu son gününde hem karnelerini aldılar, hem de gönüllerince eğlendiler. Gönüllü abla ve ağabeylerinin sergilediği drama gösterileri, bu kez çocuklarımızın daha da çok ilgisini çekti. Çünkü onlar da yıl sonunda, becerilerini kanıtlayabilecekleri bir gösterinin hazırlığı içindeler.

Gösteri sonrasında, pideler ve tatlılar yendi. Çocuklarımız hep bir arada coşkuyla dans ederek gönüllerince eğlendiler. Karneleri ellerinde servislere binen öğrencilerimizin sevinci görülmeye değerdi.

ZİÇEV Yönetim Kurulu, on beş şubesinde açtığı, Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumlarına bağlı olarak hizmet veren altı özel eğitim okulu ile on iki eğitim ve rehabilitasyon merkezinde bin beş yüzden fazla zihinsel yetersize, üstün bilgi, sevgi ve özveriyle eğitim veren merkez müdürlerine ve eğitim personeline gönülden teşekkür ediyor ve iyi tatiller diliyor.