19 Ocak 2009: ZİÇEV Yönetim Koordinasyon Toplantısı Antalya’da yapıldı

ZİÇEV Yönetim Koordinasyon Toplantısı, 17 Ocak 2009 Cumartesi günü, Antalya Şubesi Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı, Özel Mehmet Bayraktar-Yakup Ekşioğlu ve Çocukları Özel Eğitim Okulu Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantıya Genel Merkezden Genel Başkan Ülay Karakoç ve Yönetim Kurulu üyeleri, Vakıf Baş Danışmanı Hasan İ. Cengiz, Genel Müdür N. Tomris Miser, Vakıf Müdürü Naci Kargın ile şubelerden şube yönetim kurulları başkanları ve bazı üyeleri katıldılar.

Toplantıda; özel eğitim kurumlarının, son çıkarılan Özürlüler Yasası ile, Milli Eğitim Bakanlığına bağlanması sonucu genel olarak ülkemizde ve Vakıf eğitim kurumları özelinde yaşanan olumlu gelişmeler ile, geçiş sürecinde karşılaşılan sorunlar değerlendirildi. Son ekonomik sıkıntılar ile bağlantılı olarak Vakfın mali problemleri görüşüldü ve çözüm yolları tartışıldı. Görüş ve fikir alışverişinin yapıldığı, önerilerin değerlendirildiği toplantı çok yoğun geçti ve verimli oldu.

18 Ocak 2009 Pazar sabahı ise, Antalya İli ve Muratpaşa İlçesinin yetkilileriyle ZİÇEV yöneticileri, kahvaltıda bir araya geldiler. Toplantıya Antalya Vali Yardımcısı (Dernek ve vakıflardan sorumlu) Mehmet Seymen, Muratpaşa İlçe Kaymakamı Fatih Kocabaş, İl Milli Eğitim Özel Öğretim Şube Müdürü Muzaffer Şahin ve Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdem Kaya katıldılar. Kendilerine, son iki yıldır yaşanan sıkıntılar ve Antalya Şubesi ile ilgili sorunlar aktarıldı, görüş ve değerlendirmeleri alındı. Devlet yetkililerinin, zihinsel yetersizlik ve özel eğitim konusuna hakimiyetleri, duyarlı yaklaşımları ve hassasiyetleri, Vakıf yöneticileri tarafından memnuniyetle karşılandı. Genel Başkan Ülay Karakoç, kendilerine katılımlarından dolayı onur duyulduğunu belirterek teşekkür etti.