18 Temmuz 2014 : ZİÇEV Kurucularından Atilla Tazebay Son Yolculuğuna Uğurlandı.

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) kurucularından Yard. Doç. Dr. Atilla Tazebay, uzun süreli rahatsızlığı sonucu vefat ederek 18 Temmuz 2014, Cuma günü son yolculuğuna uğurlandı.

Vakfımızın kurucularından olan ve uzun yıllar eğitim komisyonlarında yaptığı danışmanlıklarla ZİÇEV’e önemli hizmetlerde bulunan Tazebay’ın kaybı, ZİÇEV Ailesinde ve üniversite çevrelerinde büyük üzüntüye neden oldu.

1942 yılında Kilis’te dünyaya gelen Atilla Tazebay, Gazi Üniversitesi, Uluslar arası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Eğitim Fakültelerinde uzun yıllar öğretim üyeliği yaparak ülkemize pek çok değerli zihin engelliler öğretmeni yetiştirmiş önemli bir bilim insanıydı.

Vakfımıza yaptığı hizmetlerin yanı sıra, Gaziantep’te Oya Bahadır Rehabilitasyon Merkezinin kurulmasında büyük emeği geçen Dr. Atilla Tazebay, Gazi Üniversitesinden emekli olduktan sonra kendini gönüllü hizmetlere vermişti.

Yabancı dili Fransızca olan Dr. Atilla Tazebay’ın, ZİÇEV Eğitim Koordinatörü, Özel Eğitim Uzmanı Meryem Şahin ile birlikte yazdığı “Destek Eğitim – Sosyal Hayat” adlı yedi ciltlik eserinin yanı sıra, Hasan Güleryüz, Emre Ünal, Ergin Erginer, Burhan Korkmaz tarafından kaleme alınan ve Süleyman Çelenk’le birlikte editörlüğünü üstlendiği “Türkçe Öğretimi” ve “İlköğretim Programları ve Gelişmeler” adlı eserleri bulunmaktadır.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir