20 Temmuz 2014 : İnancın ve Azmin Zaferi: Caner Yine Başardı, Başardılar…

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından İstanbul’da düzenlenen 25. Kıtalar arası Yüzme Yarışları, 20 Temmuz 2014, Pazar günü, İstanbul Boğazı’nda gerçekleştirildi.

Çin’de yapılan Özel Olimpiyat Oyunlarında altın madalya alarak dünya şampiyonu olan ZİÇEV Ankara Milli Sporcusu Caner Ekin, dördüncü kez katıldığı yarışı yine zaferle tamamladı. Bu yılın en önemli özelliği ise, ilk kez, Caner’in yanında iki zihin engelli sporcunun daha yarışlara katılması oldu. İstanbul’dan otistik yüzücü Nihat Cevheri ve yine Ankara’dan down sendromlu yüzücü Sami Kiraz da, Caner Ağabeylerinden aldıkları moral destekle parkuru başarıyla tamamladılar. ZİÇEV’in açtığı bu yoldan daha pek çok ülke özel sporcusunun geçeceğine inanıyoruz.

Zihin engelli sporcuları, yarışma esnasında bir tekne ve bir cankurtaran botu takip etti. Teknede; gözlemci olarak üç yüzme hakemi ve sporcuların aileleri, cankurtaran botunda ise biri ZİÇEV Spor Genel Koordinatörü ve Caner Ekin’in Antrenörü Osman Akdemir olmak üzere, iki antrenör, iki cankurtaran ve bir acil kurtarma uzmanı yer aldı.

ZİÇEV’in yılmadan verdiği mücadele sonucunda; Caner Ekin’i dünya çapındaki bu yarışlara kabul ettirmesi, sporcusuna sonuna kadar güvenen Osman Akdemir’in özverili çabaları, ailesinin desteği ve en önemlisi, Caner’in azmi sonucunda, bu yıl üç yüzücünün de başarısı, uluslar arası yüzme yarışlarında, artık zihin engellilerin de yadsınamayacak bir yeri olduğunu bütün dünyaya gösterdi.

Her üç sporcumuzu, antrenörlerini, ailelerini ve emeği geçenleri kutluyoruz.

BİR “İLK”İ DAHA BAŞARDIN… İYİ Kİ VARSIN ZİÇEV…

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir