15 Haziran 2014 : Nermin Fenmen Kars’ta ZİÇEV Yararına 47km. Koştu

Bilkent Üniversitesi hocalarından Nermin Fenmen, daha önce duyurusunu yaptığımız gibi, Kars Maratonu’na katılarak 47 kilometrelik parkuru ZİÇEV yararına koştu. Böylesi zorlu bir mücadeleyi, bütün sporculara örnek olması gereken bir sosyal sorumluluk bilinciyle ve başarıyla tamamlayan değerli sporcuyu bütün kalbimizle kutluyor, teşekkür ediyoruz. Bitirme Belgesi ile sevincini ve gururunu Vakfımızla paylaştığı mesajını sizlere sunmaktan onur duyuyoruz.

Sevgili ZİÇEV Ailesi,

47 kilometrelik Kars Maratonunu 7 saatin biraz altında bitirdim. İlk 26.5 km. yokuş yukarı, onu biliyor, kabul ediyorduk. Bilemediğimiz, 1993 metre rakımda, yokuş aşağı bile koşulamadığı… Oksijen yok resmen. Bacaklar laf dinlemiyor. Neyse bir sakatlık olmadan bitirdim, mutluyum.

Böylesi zorlu mücadelelerde insanı sürükleyen unsurlar şart. Yoksa “bırak” komutu vermeye çalışan milyonlarca nöron cirit atıyor beyninizde. Benim için en önemli unsur, kendim için değil, birileri için koşuyor olmaktı. ZİÇEV’e bağış toplamak için yola çıkmıştım ve onları asla yarı yolda bırakamazdım.

Son 20 km boyunca ikmal noktalarındaki cıvıl cıvıl Karslı gençlerden “Hadi teyze, sana güveniyoruz, bitireceksin” tezahüratları bana yeniden güç veriyordu. Son 22 km’yi birlikte koştuğumuz, kah ben önde, kah o, birbirimizi tanımadığımız halde kader birliği yaptığımız bir diğer koşucu ile beni son 2 km’de karşılayıp varışa kadar benimle koşan ODTÜ Orienteering Takımı’ndan sevgili takım arkadaşım Türker Dolapçı… Sizler olmasanız bitmezdi. İyi ki varsınız!

Sevgi ve saygılarımla,

Nermin Fenmen

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir