Vakıfbank – ZİÇEV Manisa Yatılı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi için “Halden Anlayanlar” Reklam Filmi

https://www.youtube.com/watch?v=Pcg88SdB35c&t=3s

Vakıfbank’ın, Vakıf Medeniyetine yaraşır bir davranışla Manisa Bakımevi Merkezimizin yapımını ve iç donatımını üstlenmesiyle, Vakfımızın ilk Yatılı Bakımevinin temeli, 14 Temmuz 2012 günü atıldı.

Vakfımızın, eğitim ve rehabilitasyon hizmetinden sonraki ilk amacı, zihin engellilerin anne-babalarının, kendilerinden sonra çocuklarına ne olacağı, onlara kimin, nasıl sahip çıkacağı sorusuna yanıt verecek yatılı bakımevlerinin gerçekleştirilmesidir.

Vakıfbank ZİÇEV Yatılı Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi adı altında, Aile ve Sosyal Politika Bakanlığının mevzuatı çerçevesinde hizmet verecek olan Tesis, 2.219 metrekare alanda yapılacak, 25 kız, 25 erkek olmak üzere, ebeveynini yitirerek kimsesiz kalmış toplam 50 zihinsel engelliye sıcak bir yuva olacak. Tesiste grup odaları, atölyeler, çok amaçlı salonlar, spor salonu gibi, yatılı kalacak zihin engelli bireylerin rehabilitasyon hizmeti verilebilecek ve boş zamanlarını yararlı uğraşlarla geçirebilecekleri mekanlar bulunacak.

Zihin engelli çocuk ve yetişkinlerin aileleri adına, bu kutsal hizmeti üstlenen Vakıfbank Genel Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz.