ZİÇEV Nisan Ayı Bültenimiz

ZİÇEV olarak Nisan ayı boyunca, toplumun özel gereksinimli bireylere ve ailelerine karşı farkındalığını artıracak birçok çalışmaya imza attık. Özel gereksinimli bireylerin, hayat boyu ve kesintisiz almaları gerektiği eğitimlerine sizler de destek olarak çocuklarımızın elinden tutabilir, GELECEĞE UMUT OLabilirsiniz.

 

2 Nisan Otizm Farkındalık Günü kapsamında Otizmli Doç. Dr. Oytun ERBAŞ ile otizmli bir bireyin iç dünyasına inerek “Otimli bir Birey Olmayı” konuştuk. 
Tasarımcı Hami KURAL, ZİÇEV için yaptığı tasarımlarından oluşan “Otizm Farkındalık Serisi” adlı çalışmayla özel gereksinimli çocuklarımıza destek verdi. Tişört, çanta ve el çantasından oluşan ve Hami Kural imzalı tasarımları taşıyan bu ürünlerimize ZİÇEV Mağaza üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Ürünlerimizin satışından elde edilecek gelirin tamamı özel gereksinimli öğrencilerimizin eğitimi için kullanılacaktır. 

Manisa İl Emniyet Müdürü Yardımcıları Sayın Hüsnü UZ ve Sayın Güllü KEYFLİ, Polis Haftası sebebiyle ZİÇEV Manisa Şubemizi ziyaret ederek özel gereksinimli öğrencilerimizle keyifli vakit geçirdiler. 
Falez Rotary Başkanı Aylin ÖZKAN tarafından ZİÇEV Antalya Şubemizin 0-6 yaş öğrencilerinin kullandığı yemek alanı restore edilmiştir. Aynı zamanda, özel gereksinimli öğrencilerimizin öz bakım alanı olan lavaboların da tadilatına başlanmıştır. 
Ramazan ayı boyunca ihtiyaç sahibi özel gereksinimli öğrencilerimize ve ailelerine “Gıda Kolisi Bağışı” yapabilir ya da Fitre/Zekatlarınız ile özel gereksinimli çocuklarımızın eğitimine katkı sağlayabilirsiniz. 
Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı kapsamında ZİÇEV Mersin Şubemiz tarafından yürütülecek olan “Zihinsel Engellilerin Bakımını Üstlenen Kadınların Yaşadıkları Hak İhlalleri” konulu izleme çalışmalarımıza başladık. Detalı bilgi için ziyaret tıklayınız. 
ZİÇEV, Sivil Toplum Kuruluşlarının daha geniş kitlelere ulaşma konusunda yaşadığı temel sorunlara kalıcı çözümler üretmek için kurulan BiDestekol çatısı altında. 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, kapsayıcı eğitim hem özel gereksinimli çocuklarımız için hem de normal gelişim gösteren çocuklarımız için önemini göstermek ve farkındalık oluşturmak için hazırladığımız video ile “Farklılıkların Arkadaş Olmaya” ENGEL OLMADIĞINI gösterdik.  Normal gelişim gösteren çocuklar ile özel gereksinimli çocukların birbirleriyle vakit geçirmeleri ve beraber büyümeleri, hem özel gereksinimli çocukların sosyalleşmesi ve topluma dahil olabilmesini hem de normal gelişim gösteren çocukların küçük yaşta farkındalık kazanmasını sağlar. Bu da daha anlayışlı ve hoşgörülü bireylerin yetişmesini sağlar. 
ZİÇEV İstanbul Şubemiz tarafından, vakfımıza yapmış olduğu destek ve bağışlardan dolayı Borusan Lojistik Genel Müdürü Mehmet KALAY’a teşekkür plaketi takdim edilmiştir.