ZİÇEV Niksar’a Servis Aracı Bağışı..

3

Cumhuriyet Halk Partisi Tokat Milletvekili Sayın Kadim Durmaz’ın girişimiyle Ford Otosan firması tarafından ZİÇEV Niksar şubemize servis aracı olarak 2016 Model bir minibüs hediye edildi.

ZİÇEV Niksar okul binamızda düzenlenen törene, CHP Tokat Milletvekili Sayın Kadim Durmaz ve eşi Sayın Fazilet Durmaz, Niksar Kaymakamı Sayın Selami Kapankaya,  Niksar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mahmut Bülent Aybak, Niksar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sayın Cevdet Ufuk Turhan, Yazıcık Belediye Başkanı Sayın Tuncer Uzunoğlu, ZİÇEV Genel Merkezini temsilen Vakıf Müdürü Naci KARGIN ve Spor Koordinatörü Osman AKDEMİR, Niksar Şube yöneticileri, kurum müdür ve öğretmenleri, öğrenciler ve aileleri ile Niksar halkı katıldı.

Zeynep Aslan isimli öğrencimizin okuduğu şiir, öğrencilerimizden oluşan koronun seslendirdiği şarkılar ve yine öğrencilerimizin sunduğu Tokat yöresine ait Ellik Halayı büyük alkış aldı. Milletvekili Sayın Kadim Durmaz’a plaket takdiminin ardından, Milletvekilimiz yeni servis aracımızın direksiyonuna geçerek aracı inceledi, öğrencilerimizle fotoğraf çektirdi ve kısa bir deneme sürüşü yaptı.

Törende; Niksar Şube Başkanımız Sayın Vasfiye Lüleci,  CHP Milletvekili Sayın Kadim Durmaz, Niksar Kaymakamı Sayın Selami Kapankaya konuşma yaptılar.

 MİLLETVEKİLİ DURMA^Z'A PLAKET TAKDİM EDİLDİ (SEDAT ÖZATA/TOKAT-İHA)İHA haber ajansının ve Kanal 60 TV’nin çekim yaptığı ve Niksar Danişmend Gazetesi ile Yeşil Niksar Gazetesinin katıldığı törenimizde, aracı teslim alan ZİÇEV Niksar Şube Başkanımız Vasfiye Lüleci konuşmasında, ZİÇEV olarak çok büyük bir aile olduğumuzun altını çizerek, “Şubemiz 1988 yılında kuruldu. Niksar şubemiz, canla başla bu özel çocuklarımız için çalışmalarını sürdürüyor. Okulumuza ait servis araçlarımız eskimiş ve öğrencilerimiz için kullanışsız bir hale gelmişti. Öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde ulaşımının yapılabilmesi için, yeni bir servis aracına ihtiyacımız hasıl olmuştu. Bu sorunumuzu Milletvekilimiz Sayın Kadim Durmaz Bey’e ilettik. Değerli Vekilimiz bu çağrımıza kayıtsız kalmadı, bizlere söz verdi ve kısa sürede sözünü tutarak aracın kurumumuza hibe edilmesini sağladı. Sayın Milletvekilimiz Kadim Durmaz’a ve Hayırsever Ömer Koç ve ailesine, tüm engelli çocuklarımız ve ZİÇEV ailesi adına yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

CHP Tokat Milletvekili Sayın Kadim Durmaz ise anlamlı bir hediyenin ZİÇEV’e kazandırılmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, “Bu vakıf, Bakanlar Kurulu kararı ile Türkiye’de kamu 2yararına olan bir vakıftır. Bana ZİÇEV’den böyle bir istek geldiği zaman kayıtsız kalamazdım ve hemen gerekli girişimlerde bulundum. Bu konuda hayırseverliğini bildiğim Koç Holding firması ile görüşmelerde bulundum ve sağ olsunlar kısa süre içerisinde geri dönüş yaparak iç donanımını da yaptırarak bir araç hibe edeceklerini bildirdiler. Ben bu habere burada emek verenler adına çok sevindim. Çünkü onların buradaki çabaları gayretleri takdire şayandır. Bu emek sizlerindir, biz sadece gönül elçisi olduk. Niksar’daki bu kurum gerçekten ülkenin göz bebeği olan bir kurumdur. Her insanın bir engelli adayı olduğunu hepimiz biliyoruz, bu anlamda buraya katkı sunmanın her yurttaşın görevi olduğuna yürekten inanıyorum. Tekrardan bu vesile ile kuruluşundan bu yana ZİÇEV’de hizmet veren değerli yöneticilerimizi, kurumumuzu destekleyen tüm bağışçıları tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum. Niksar’ın sosyal sorumluluk anlamında duyarlı hanımefendileri gerçekten ülkemize örnek olacak özverili çalışmalar yapıyorlar. Şu anda ilçe bazında ZİÇEV Niksar Şubesinin zihinsel engelli bireylere hizmet veren ilk kurum olduğunu öğrenmiş bulunuyorum. Bu anlamda kendilerini de yürekten kutluyorum.” diye konuştu.

Niksar Kaymakamı Sayın Selami Kapankaya ise; “Bazen küçük dokunuşlar büyük sonuçlar doğurur, dolayısıyla engelli kardeşlerimizi sürekli taşımak zorundayız, ailelerimize yardımcı olmak zorundayız. Kurumumuz, ZİÇEV yetkilileri, müdürümüz, çalışanlar, gerçekten özveri ile çalışıyorlar. Ben onlara bir kez daha teşekkür ediyorum. ZİÇEV kurumumuzun Niksar’da olmasından büyük mutluluk ve gurur duyuyorum. Pek çok ilin, hatta bizden büyük ilçelerin başaramadığı işi yapıyorlar. Engelli çocuklarımızın eğitimlerine, bakımlarına yardımcı olarak, aynı zamanda onların ailelerine ve topluma da büyük katkılar sunmuş oluyorlar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, “Eğitimde feda edilebilecek bir tek fert dahi yoktur.” Bu düşünce ile hareket etmemiz lazım. Bu çocuklarımıza, ne kadar zorlukla karşılaşırsak karşılaşalım, maksimum eğitimi vermek zorundayız ki, topluma, ailelerine kazandıralım ve kendilerine faydalı hale getirelim. Biz bundan sonra da elimizdeki imkanlar doğrultusunda onların yanında olmaya çalışacağız. Bu çalışmalar inşallah büyüyerek daha da gelişerek devam edecek. Ta ki hiçbir el uzatmadığımız çocuğumuz kalmayana kadar.” dedi.

İlgili haberlere aşağıdaki sayfalardan da ulaşabilirsiniz:

http://www.milliyet.com.tr/engelliler-okuluna-minibus-hediye-edildi-tokat-yerelhaber-1686498/

http://www.niksardanismend.com/haber/5465/milletvekili-durmazin-girisimiyle-ziceve-minibus-hediye-edildi.html