4 Ağustos 2011: Özel Olimpiyat Şampiyonu yüzücümüz Caner Ekin ile gurur duyuyoruz

Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer’in, 2003-Özel Olimpiyatlar Dünya Yüzme Şampiyonu Caner Ekin’i kabulleri
 

2003 yılında, İrlanda’nın Dublin kentinde düzenlenen Özel Olimpiyat Oyunlarında, yüzme dalında Dünya şampiyonu olan Caner Ekin, Vakfımıza ve ülkemize dört altın madalyadan ilkini getiren özel sporcumuzdur.Başarıdan başarıya koşan Caner Ekin, geçtiğimiz günlerde iki önemli parkurda yüzdü.

06 Temmuz 2011 günü, Genel Merkezimizin bulunduğu Ankara-Gölbaşı İlçesinde Mogan Gölünü yüzerek geçti.

Alıntı haber: Zihinsel Engelli Çocukları Koruma ve Yetiştirme Vakfı’nın (ZİÇEV) öğrencisi ve milli yüzücü Caner Ekin, Mogan Gölü’nü yüzerek geçti. Yaklaşık 1.5 kilometreyi 50 dakikada yüzen engelli Ekin’e ZİÇEV Beden Eğitim Öğretmeni Osman Akdemir de eşlik etti.

Engelli milli yüzücü Caner Ekin’in Mogan Gölü’ndeki yüzme gösterisine Kaymakam Raşit Zengin ve Eşi İlkay Zengin, Gölbaşı Belediye Başkanvekili Adnan Koçak, Belediye Başkan Yardımcısı Murat Bölük, ZİÇEV Yöneticileri ve öğrencileri, ailesi, Özürlüler Dairesi Başkanı Abdullah Güven ile Özel Eğitim Rehberlik Araştırma Merkezleri Genel Müdür Yardımcısı katıldı. Gölbaşı Spor Vakfı Grand Haliday Village Havuzu yanından Mogan Gölü’ne giren Caner Ekin, Moganpark’tan çıktı. Özürlüler Dairesi Başkanı Abdullah Güven, engelli yüzücü Caner Ekin’e cesaretinden ve başarılarından dolayı plaket verdi. Gölbaşı Kaymakamı Raşit Zengin, Mogan Gölü’nü yüzerek karşıya geçen Caner Ekin’e teşekkür edip, bir plaket verirken, Belediye Başkanvekili Adnan Koçak da çiçek vererek kutladı.

İlgili habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://arsiv.dha.com.tr/engelli-yuzucu-caner-ekin-mogan-golunu-yuzerek-gecti-flashaber_182501.html

17 Temmuz 2011 günü ise, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından düzenlenen, 38 ülkeden binin üzerinde sporcunun katıldığı, 23. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları’nı tamamlayarak, bir ilke daha imza attı.

İlgili habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.milliyet.com.tr/down-sendromlu-caner-bogaz-i-yuzerek-gecti-gundem-1415610/

Artvin Engelliler Spor Kulübünün davetlisi olarak Eylül ayında da Artvin’e gidecek olan Ekin, Artvin Borçka Barajı Gölü’nü karşıdan karşıya yüzerek geçecek ve böylece Artvin’de göl sporlarının başlangıç startını verecek. Bunu başardığı takdirde, Artvin’de Borçka Baraj Gölü’nü yüzerek geçen ilk özel sporcu olma unvanını kazanacak.

İlgili habere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.08haber.com/haber/yazdir.php?hid=5565

Gurur duyduğumuz özel sporcumuz Caner Ekin’in alnından öpüyor; ailesini, Genel Merkezimizde görev yapan eğitimcilerini ve özellikle Spor Öğretmenimiz, Antrenörü Osman Akdemir’i kutluyoruz.