Dikkat: Dolandırıcılara Karşı ZİÇEV’den Önemli Uyarı

Zaman zaman, bazı gönül dostlarımızdan, kapı kapı gezilerek ve Vakfımızın adı kullanılarak davetiye satışı, anahtarlık satışı, pasta-kurabiye satışı, fitre zekat bağışı gibi değişik yöntemlerle bağış toplandığı ve dolandırıcılık yapıldığı ihbarları bize ulaşmaktadır. Hatta ellerindeki sahte izin yazılarını göstermekte ve makbuz kesmektedirler. Bu makbuzlar ZİÇEV’e ait değildir. Bu kişiler, bizim sevgili çocuklarımızı istismar eden, onların özel durumlarını ve siz yüce gönüllü hayırseverlerimizin duyarlı ve sevecen yaklaşımlarınızı kullanarak toplayabildikleri paraları kendi çıkarları için kullanan vicdansız dolandırıcılardır. Çünkü;

ZİÇEV’in, Türkiye’nin hiçbir yerinde, kapıları çalarak veya sokakta insanların yolunu keserek bağış talep etme veya ürün satma gibi bir uygulaması asla yoktur. Zihinsel engellilik alanında en büyük ve yaygın sivil toplum kuruluşu olan ve izin almadan yardım toplama hakkı bulunan Vakfımız ciddi bir kurumdur. Siz hayırseverlerimizin bağışlarınızı, yasal çerçevede ve usulünce kabul etmek en başta gelen ilkelerimizdendir.

Önemle rica ediyoruz. Bu tür kişilerle karşılaşırsanız lütfen itibar etmeyiniz. Kimliklerini görmek isteyiniz ve acil olarak 155 – Polis İmdat’a ihbar ediniz. Ayrıca; 0312-484 24 70 veya 484 85 88 no’lu telefonlardan birini arayarak durumu Vakfımıza bildiriniz.

Dolandırıcıların yakalanmasını ve cezalandırılmalarını ancak sizlerin desteğinizle başarabiliriz.

Kamuoyuna önemle duyurulur.

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir