Türk Silahlı Kuvvetleri ve TÖSSFED’den 30 Ağustos Zafer Bayramında harika bir Kamu Spotu: “Spor Engel Tanımaz”

TSK Genelkurmay Başkanlığı ve Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu, ortaklaşa gerçekleştirdikleri bir projeyle kamu spotu hazırladı. 30 Ağustos 2018’de tüm haber bültenlerinde yayınlanan bu kamu spotunda, ZİÇEV spor kulübümüzün özel sporcularından, yüzme şampiyonumuz Caner Ekin’in yer alması ZİÇEV olarak bizleri hem gururlandırdı hem onurlandırdı.

Kaçıranlar için: RTÜK tarafından da onaylanan kamu spotu, http://www.rtuk.gov.tr internet adresinde yer alan kamu spotu filmler bölümünden indirilip izlenebilir.

Mental yetersiz, otistik ve down sendromlu çocukların normal hayata adapte olmaları ve gelişmelerinde sporun en önemli unsur olduğunun vurgulandığı Federasyon açıklamasında, “Sporda başarılı olan ve bayrağımızı dalgalandırma onurunu yaşayan şampiyon olmuş özel çocuklarımızla, diğer özel çocuklarımıza örnek olup, teşvik etmek için, onurumuz, gururumuz olan ordumuz ve Mehmetçiğimiz ile bir araya gelerek, ülkemizde ilk olarak yaptığımız bu kamu spotuyla, çok güzel bir mesaj verdiğimizi düşünmekteyiz” ifadeleri kullanıldı.

Özel çocukları ve ailelerini onurlandıracak bu tablonun herkes tarafından bilinmesi ve görülmesinin en büyük gayretleri olduğunun vurgulandığı açıklamada, şunlar kaydedildi: “Söz konusu kamu spotunun yayınlanması, hem milyonlarca engelli ailesine, hem de Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensuplarına büyük bir moral olacaktır. Kamu spotunun, 30 Ağustos 2018 tarihinden itibaren yayınlanarak, Genelkurmay Başkanlığı ile beraber Zafer Bayramımızın kutlanması düşünülmüştür. Bu gerekçeden dolayı, kamu spotunun 30 Ağustos 2018 tarihinden itibaren yayınlanmasını rica ediyoruz.” Açıklamada, kamu spotunun yayınlanmasının zihinsel engelli özel bireyler için büyük motivasyon olacağının da altı çizildi. (Kaynak: https://www.trthaber.com)

Başta TSK Genelkurmay Başkanlığı ve TÖSSFED olmak üzere, bu Kamu Spotunun gerçekleştirilmesini sağlayan bütün duyarlı kişi ve kurumları canı gönülden tebrik ediyoruz. Zafer Bayramı’nda özel insanları hatırladıkları için teşekkür ediyor ve diyoruz ki: “Biz de, sizlerle gurur duyuyoruz!”