30 Ekim 2009: Kayseri Şubemizin Yeni Okul Binası Açılış Töreni yapıldı

Kayseri Şubemizin, Nimet Çelikoyar’ın, merhum babası Ali Çelikoyar anısına bağışladığı arsa üstündeki yarım inşaat ile birlikte, Kayseri Valiliği, Büyükşehir ve Melikgazi Belediyelerinin desteği, başta Bekir Özbıyık, İbrahim Özbıyık ve Hasan Dağ ile yüce gönüllü Kayserili hayırseverlerimizin övgüye değer katkıları, Şube Başkanı Süleyman Sağlam, Yönetim Kurulu üyeleri ve Merkez Müdürü Mevlüde Ünal’ın üstün gayretleri ile yapımı tamamlanan ve donatımı sağlanan yeni eğitim binası görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Kapalı ve oldukça soğuk bir havada gerçekleştirilen ve Büyük Önderimiz ile şehitlerimiz için Saygı Duruşunun ardından coşkuyla söylenen İstiklal Marşı ile başlayan Törene Kayseri Valisi Mevlüt Bilici, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, İlçe Belediyeleri Başkanları, Nimet Çelikoyar, Özbıyık Ailesi, Hasan Dağ başta olmak üzere, bu büyük eserin yaratılmasına destek veren ve her zaman şükran duygularıyla anacağımız duyarlı Kayserili hayırseverlerimiz, Ankara’dan Genel Başkan Ülay Karakoç ve Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri ile Genel Koordinatör ve Kurucu Temsilcisi Hasan İ. Cengiz katıldılar. Velilerimiz, Şube personelimiz ve çok sevgili çocuklarımız konuklarla bütünleştiler.

Soğuk havaya rağmen, Cumhuriyet Bayramımızın sevinci ve heyecanı ile dopdolu olan konukların yürekleri, kanatsız meleklerimizin, çağdaş ve mutlu bir yaşamı paylaşacakları mekanın yapımına katkı sağlamış olmanın iç huzuru ile sıcacık çarpıyordu.

Şube Başkanı Süleyman Sağlam ve Genel Başkan Ülay Karakoç, sevinç ve heyecan içinde konuşmalarını yaparken, hızlanana yağmuru bile fark edemediler. Yağmur nedeniyle Törene Spor Salonunda devam edildi. Burada gençlerimizin sergiledikleri Sema Ayini Gösterisi büyük beğeni topladı.

Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, başta Kayseri Valisi, Büyükşehir, Melikgazi Belediye Başkanları olmak üzere hayırseverlerimize birer şükran plaketi sundular. Genel Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri de Kayseri Şubesi Başkan ve üyeleri ile Merkez Müdürüne birer plaket ile teşekkür ettiler.

Ali Çelikoyar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Melikgazi Belediyesi tarafından düzenlenen geniş bahçesi içinde 2,000 m2 kapalı alanıyla, zihinsel yetersiz çocuk ve gençlerimize yaraşır bir ortam sunmaktadır. Merkez, bireysel ve grup eğitimi, el sanatları sınıflarının yanı sıra, bilgisayar eğitimi, dinlenme ve oyun mekanları, kapalı spor salonu, hidroterapi, uzay terapi birimleri ve çağdaş yemekhanesi ile çok yönlü hizmet sunan bir komplekstir. Ayrıca, ailelerin, gerektiğinde çocuklarını güvenli ellere emanet edebilecekleri “Konuk Yatılı Öğrenci Birimi” de mevcuttur.