27 Aralık 2010: Yönetim Kurulları Koordinasyon Toplantısı yapıldı

ZİÇEV Yönetim Kurulları Koordinasyon Toplantısı 25-26 Aralık 2010 günlerinde, Genel Merkez’de yapıldı.

Toplantıya Genel Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Şube Yönetim Kurulları Başkanları, Genel Koordinatör, Genel Müdür ve Vakıf Müdürü katıldılar.

İki gün boyunca gecenin geç saatlerine kadar süren toplantıya konuk olarak STGM uzmanlarından Nejat Taştan ve Seda Alp ile Özel Sektör Gönüllüleri Derneği Koordinatörü Başak Güçlü katıldılar.

Aynı zamanda bir Arama Toplantısı niteliği taşıyan Toplantıda, ZİÇEV’de yaşanan son gelişmeler ele alındı. Çalıştay gruplarının yaptıkları çalışmalar katılımcılar tarafından değerlendirildi. Türkiye’de engelli sorunlarının irdelenmesi ve çözüm önerileri, daha güçlü, toplum tarafından daha çok tanınan ve benimsenen bir ZİÇEV için yapılması gereken hamleler, çalıştay gruplarının ana konu başlıkları oldu. Konuk uzmanlar, anılan konulardaki bilgi birikimlerini ve deneyimlerini ZİÇEV gönüllüleri ile paylaştılar.

Toplantının ikinci günü, AKP İstanbul Milletvekili Lokman Ayva Genel Merkezi ziyaret ederek katılımcılarla birlikte oldu. Ayva, ülkemizdeki engelli sorunları, bu sorunların bir hayır ve hizmet kurumu olan Vakfımız ile benzeri kurumlara yansımaları, yaşanan sıkıntılar konularında bilgi aldı, çözüm önerilerini değerlendirdi. Bu çerçevede yeni yasa tasarıları konusunda da katılımcılara açıklamalarda bulundu.