15 Aralık 2010: Eğitim Koordinasyon Toplantısı Genel Merkez’de yapıldı

Genel Merkezde, 13-14 Aralık 2010 tarihlerinde ZİÇEV Eğitim Koordinasyon Toplantısı yapıldı. Genel Koordinatör ve Kurucu Temsilcisi Hasan İffet Cengiz başkanlığında yapılan ve ZİÇEV – Makbule Ölçen Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı olarak hizmet veren on beş Merkezin müdürlerinin katıldığı toplantı, Genel Başkan Ülay Karakoç’un konuşmasıyla başladı.

Daha sonra Genel Koordinatör Hasan İffet Cengiz, katılımcıları, şubelerin gelir-gider durumlarının nasıl hesaplandığı konusunda bilgilendirdi.

Kurumlardaki Yeni Yapılanma ile ilgili konuşan Genel Müdür Tomris Miser , Eğitim Koordinatörlüğü, Halk Eğitim ile İlişkiler konularında açıklamalar yaptı ve katılımcılara, 2011 yılında İşbirliği yapılacak kurumlar (AYDER – Gazi Üniversitesi / OZİDA) ve yeni projeler konusunda bilgiler verdi.

ZİÇEV Eğitim Koordinatörü Meryem Şahin ise, İş Kur Projeleri ve eğitim koordinatörlerinin görevlerine açıklık getiren bir konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından, Merkez Müdürleri, tek tek kendi kurumlarının durumunu değerlendirdiler. Sorunlar tartışıldı ve her merkezde eğitim niteliğinin artırılması ve eşitlenmesi ile ilgili tedbirler tartışıldı.

Toplantının ikinci gününde ZİÇEV Mali Müşavirleri Nusret Kurdoğlu ve Şenol Ergüven, muhasebe sistemi ile ilgili olarak katılımcıları bilgilendirdiler.

Daha sonra Gazi Üniversitesi Engelli Bireyler İçin Görsel Sanatlar Merkezi Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (GEGSEM) Müdürü Yrd. Doç. Dr. Bülent Salderay ve Öğr. Gör. Nail Çevik bir konuşma yaparak, ZİÇEV’in de birlikte projeler hazırlayacağı GEGSEM’i tanıttılar.

Manisa Şubesi Merkez Müdürü İncinur MUMCUOĞLU’nun yaptığı, “Kurum Kültürü” konulu konuşmanın ardından, çok verimli geçen ve ZİÇEV çocukları için çok yarar sağlayan toplantı sona erdi.