22 Şubat 2007: Uluslararası Kadınlar Derneği Genel Merkezimize destek verdi

“Memleketimi Tanı” projesi kapsamında, Uluslar arası Kadınlar Derneği”, her ay bir başka büyükelçiliğin konuğu olarak çay davetleri veriyor. Dernek üyeleri bu ay Birleşik Arap Emirliklerinin konuğu oldu. Büyükelçinin eşi Nora Al-Ghaiht evini dernek üyelerine açtı ve verdiği çay partisinde ülkesinin tanıtımını yaptı. Konuklar ellerine özel işlemeli kınalar yaktırdılar, Birleşik Arap Emirliklerine özgü hediyelik eşyalardan satın aldılar. Büyükelçi eşlerinin doğal üyeler oldukları Derneğin üyeleri ve konuklar, etkinlikten elde edilen geliri Vakfımız Genel Merkeze bağışladı. Dernek Başkanı Aytül Gökçe, konuklarını yöresel kıyafetleriyle ağırlayan Nora Al-Gaith’e bir teşekkür plaketi sundu.

Etkinlikte duygulu anlar yaşandı

Etkinlik sırasında, Genel Kurul üyelerimizden Pınar Ayhan”, Vakfımızı tanıtan bir konuşma yaptı. O zamana kadar, konukların arasında dolaşarak günün keyfini çıkaran Büyükelçinin minik kızı Hamda Al-Gaith, bu konuşmadan öylesine etkilenmişti ki, koşarak gidip bir kase içinde topladığı, bozuk paralardan oluşan, 40,22YTL. ve 6,00 USD’dan oluşan birikimini zihinsel yetersiz çocuklarımıza armağan etti. Minicik bir kız çocuğunun gösterdiği bu duyarlı ve övgüye değer davranış, başta Uluslar arası Kadınlar Derneği üyeleri olmak üzere, bütün konukları çok duygulandırdı ve gözlerini yaşarttı.

27 Şubat 2007 günü Dernek yetkilileri Vakfımızı ziyaret ederek bağışlarını sundular. Kendilerine Genel Başkanımız Ülay Karakoç tarafından Teşekkür Belgesi ve Vakfımızın şükran simgesi olan, çocuklarımızın el ürünü Lale sunuldu.

02 Mart 2007 günü ise, Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz, Nora Al-Gaith’i evinde ziyaretle teşekkürlerini sundular ve minik Hamda’ya, zihinsel yetersiz kardeşlerinin gönderdiği küçük bir armağan verdiler.

Zihinsel yetersiz çocuklarımıza destek veren Uluslar arası Kadınlar Derneği ile Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliğine ve yardımlarını esirgemeyen bütün konuklara gönülden teşekkür ediyoruz.