06 Mart 2007: Kayseri Şubemizden iki mutlu haber var

Nimet Çelikoyar Kayseri Şubemize okul binası bağışladı.

Kayseri Şubemizin yöneticileri, gönüllülerimiz büyük uğraşlar vermelerine karşılık bugüne dek kendi okul binalarına sahip olamamanın üzüntüsü içindelerdi.. Eğitim ve rehabilitasyon hizmetini halen kiralık bir binada sürdürüyorlar. Onların üzüntüleri artık son buldu.

Hayırsever, büyük insan Nimet Çelikoyar, kendisi tarafından kaba inşaatı bitirilmiş olan bir binayı, babası Ali Çelikoyar’ın adına, Kayseri’li zihinsel yetersiz yavrularımızın eğitimi için Vakfımıza bağışladı.

Germir yolu üzerinde, kent merkezine yaklaşık 8km. uzaklıkta olan bina, 3414 m2 arsa üzerinde ve 776 m2 kullanım alanı bulunuyor.

Vakıf ailemiz bu önemli bağışı minnet duygularıyla karşıladı. Yeni bir güç kazanan Kayseri Şubemiz Başkanı Süleyman Sağlam ve Yönetim Kurulu üyeleriyle gönüllüleri binanın tamamlanarak eğitim öğretime hazır hale getirilmesi için çalışmalarını hızlandırdılar. Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Mehmet Özhaseki ve Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç da duyarlı yardımlarını esirgemediler. Ayrıca Organize Sanayideki hayırsever iş adamlarımız birer derslik yapacaklarına söz verdiler.

Başta yüce gönüllü hayırseverimiz Nimet Çelikoyar olmak üzere, binanın tamamlanabilmesi için destek veren bütün yardımseverlerimize şükran duygularımızı sunuyoruz.

Kayseri Şubemizin sporcuları büyük başarı kazandırdılar.

23-24-25- Şubat 2007 tarihlerinde Erciyes’te yapılan Zihin Engelliler Türkiye Kayak Yarışmalarında sporcularımız Ceylan Eser Altın, Mustafa Aslan ve Melek Ezgi Eren Gümüş Madalya alarak bizleri mutlu etmişlerdir.

Sporcularımızın dağda yaptıkları antrenmanlarında, kayak kıyafet ve takımlarının sağlanmasında ilgi ve desteklerini esirgemeyen 2. HİBM ve Garnizon Komutanımız ve eşleri ile komutanımızın emir ve müsaadeleriyle çocuklarımıza yardımcı olan Erciyes Orduevi görevlilerine bütün kalbimizle teşekkür ediyoruz.

Başarılı sporcularımızı sevgiyle kucaklıyor, gönülden kutluyoruz.