12 Şubat 2007: Önemli Duyuru: Genel Merkezde Fotoğrafçılık Atölyesi açılacak

Gönüllülerimizden Faika Berat Pehlivan, Vakfımızda eğitim hizmeti alan gençlerimize bir “Fotoğrafçılık Atölyesi” açmak istemiş, projeyi Sınırsız Fotoğrafçılar Gurubu dostlarının tam desteği ile hayata geçirmek üzere bir kampanya başlatmıstır. Gençlerimizin gelişimi için çok yararlı olacak bu proje kapsamında, Faika Berat Pehlivan, çocuklarımıza fotoğraf makinesini kullanmayı, fotoğraf çekerek çektikleri fotoğrafları bilgisayara aktarmayı, yanlışlarını görerek yeniden çekmeyi vb. öğretecektir.

Fotoğraf çekme eğitimiyle çocuklarımız çok yararlı bir hobi edinecek, doğayı, insanları, objeleri yepyeni bir bakış açısıyla ve ayrıntılarıyla algılama yeteneklerini geliştirecek, bir eser yaratmış olmanın hazzını yaşayacak ve özgüvenleri pekişecektir. Kısacası, özel yaşamlarını renklendirecek ve dolduracak yeni bir beceri kazanacaklardır.

Kursun sonunda, gençlerimizin çektiği fotoğraflardan oluşan bir sergi düzenlenecektir.

Bu projeden bir diğer beklentimiz de şudur: Toplumumuz ilk kez, dünyayı ve yaşamı zihin engelli bireylerin bakışıyla görecek, onları daha iyi anlayacak ve dışlamak, yok saymak yerine onları daha çok sevecek ve benimseyecektir inancındayız

Ancak; bu çok yararlı projenin gerçekleşebilmesi için 20 adet Kodak marka, C533 model Optik Zoomlu ve 5.0 mpix çözünürlüğü olan fotoğraf makinesine ihtiyacımız vardır. Bir makinenin fiyatı KDV dahil 140 USD’dir.

Gönüllümüz Faika Berat, bu makinelerin alınabilmesi için fotografçı dostları arasında, internet ortamında fotoğraf paylaşımı yaptıkları “Fotokritik”adli fotograf sitesinde bir destek kampanyası başlatmıştır.

Bu kampanyaya destek vermek isteyecek hayırseverlerimizin Ziraat Bankası Ankara Gölbaşı Şubesindeki 5891001-5001 no’lu hesaba “fotoğraf makinesi alımı için bağış” bildirimiyle, güçleri ölçüsünde yardım etmelerini minnet duygularıyla karşılayacağız. İstediğiniz takdirde, fotoğraf makinesi için başığınızı sitemizin bağışlar  bölümünü kullanarak, kredi kartınız ile de yapabilirsiniz.

İlgilerini esirgemeyecek hayırseverlerimize şimdiden yürekten teşekkürlerimizi sunuyoruz.