Anasayfa / 2020 / Ocak

Aylık Arşiv: Ocak 2020

ACI KAYBIMIZ… PROF. DR. GÜNGÖR ÖZBEK’İ KAYBETTİK…


  HAYIRSEVER VE ÖRNEK İNSAN PROF. DR. GÜNGÖR ÖZBEK VEFAT ETTİ.  Eğitim için gittiği ABD’de 36 yıl yaşadıktan sonra Türkiye’ye geri dönen ve tüm servetini eğitime harcayan 83 yaşındaki saygı değer Prof. Dr. Güngör Özbek, bir süredir mide kanseri sebebiyle tedavi gördüğü Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesinde dün akşam saatlerine hayata gözlerini yumdu. ZİÇEV NİKSAR ŞUBESİNE BİR BİNA BAĞIŞLADI. Eğitim alanında ... Devamını Oku »

STRATUS BİLİŞİM SİSTEMLERİ TİC. A.Ş. ZİÇEV’E DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR…


STRATUS BİLİŞİM SİSTEMLERİ TİC. A.Ş. ZİÇEV’E DESTEK OLMAYA DEVAM EDİYOR… 2013 yılından bu yana Vakfımızdan desteğini esirgemeyen “Stratus Bilişim Sistemleri Tic. A.Ş.”, her yıl olduğu gibi bu yıl da “ESET Antivirüs ve Güvenlik Çözümleri” programı bağışında bulunmayı sürdürerek Vakfımızı dijital alanda korumaya devam ediyor. “Stratus Bilişim Sistemleri Tic. A.Ş.”ye bize verdikleri bu destek için gönülden teşekkür ederiz. DİJİTAL KORUNMA BİZİM ... Devamını Oku »

Parmak İzi Projesi – Yalnız Değilsiniz


ZİÇEV MERSİN ŞUBEMİZDEKİ ÖĞRENCİLERİMİZİN PARMAK İZİ ALINDI. Mersin İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünün Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü personeli ile hayata geçirdiği “Yalnız Değlisiniz” projesi kapsamında Vakfımız öğrencilerinin parmak izi alındı. Proje yaşlılık ve çeşitli engellilik sebebi ile  kaybolma ihtimali olan, bulunduğunda ise adres ve kimlik bilgilerini ifade edemeyen bireylerin adreslerinin tespit edilmesi ve ailelerine en kısa ... Devamını Oku »


Engelli çocuğa sahip kadınlarla özyeterlik geliştirme odaklı Bibliyoterapi Grup Çalışması Bibliyoterapi, insan davranışlarında gözlemlenebilir değişiklikler yaratmak, motivasyonunu güçlendirmek gibi nedenlerle makale, dergi, kitap vb. türde materyallerden yararlanma eylemini içerir. Engelli çocuğa sahip olmanın aileler üzerinde yarattığı moral bozukluğu, stres, fiziksel ve zihinsel yorgunluk, öz bakım ve diğer süreçlerden birincil düzeyde sorumlu kadınların öz yeterliğine  ilişkin birtakım problemleri de beraberinde getirmektedir. Bu ... Devamını Oku »

ZİÇEV Özel Sporcuları Türkiye Şampiyonasına Katılmaya Hak Kazandı


ZİÇEV, 8 Şubesi ile Yavuz Kocamer Masa Tenisi Şampiyonalarında Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun düzenlediği Yavuz Kocaömer 3. Masa Tenisi 1. ve 2. Bölge şampiyonaları, 12-17 Ocak 2020 tarihleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştirildi. Bu müsabakalara Vakfımız;  Ankara, Adana, Antalya, Bolu, İstanbul, Kayseri, Niksar ve Samsun Şubelerimizin Spor Kulüplerinden özel sporcularımız ile katılım sağladı. ZİÇEV’in özel sporcularından Burcu Kayaalp, Betül ... Devamını Oku »

Taziye Mesajı


ZİÇEV Genel Müdürümüz Tomris Miser’in annesi Muazzez Gündoğdu vefat etmiştir. Cenaze namazı 03 Ocak 2020, Cuma günü öğle namazından sonra Karşıyaka Mezarlığında defnedilecektir. Başta ailesi ve sevenleri olmak üzere tüm ZİÇEV ailesinin başı sağolsun. Devamını Oku »