ZİÇEV Özel Sporcuları Türkiye Şampiyonasına Katılmaya Hak Kazandı

ZİÇEV, 8 Şubesi ile Yavuz Kocamer Masa Tenisi Şampiyonalarında

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonunun düzenlediği Yavuz Kocaömer 3. Masa Tenisi 1. ve 2. Bölge şampiyonaları, 12-17 Ocak 2020 tarihleri arasında Antalya’nın Kemer ilçesinde gerçekleştirildi. Bu müsabakalara Vakfımız;  Ankara, Adana, Antalya, Bolu, İstanbul, Kayseri, Niksar ve Samsun Şubelerimizin Spor Kulüplerinden özel sporcularımız ile katılım sağladı.

ZİÇEV’in özel sporcularından Burcu Kayaalp, Betül Kaya ve Tuğçe Kaya birçok rakibini geride bırakarak Türkiye Şampiyonasına katılma hakkını kazanarak önemli bir başarıya imza attılar.

 

ZİÇEV Özel Sporcuları Türkiye Şampiyonasına Katılmaya Hak Kazandı

Özel sporcularımızdan birçoğu yarı finale kadar yükselirken Niksar şubemiz adına yarışan sporcumuz Burcu Kayaalp Bölge 2.si olarak madalya aldı.  Bu başarıyla birlikte Özel Sporcumuz Burcu Kayaalp ve Ankara ZİÇEV Spor Kulübümüzün Milli Sporcuları Betül Kaya ve Tuğçe Kaya Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanmıştır.

 

Yavuz Kocaömer Masa Tenisi Şampiyonası 1. ve 2. Bölge Şampiyonaları Tamamlandı

3’üncü Yavuz Kocaömer 1. Bölge Masa Tenisi Şampiyonası 13-14 Ocak tarihleri arasında, 2. Bölge Masa Tenisi Şampiyonası ise 16-17 Ocak tarihlerinde yapıldı. Birinci bölge şampiyonasına Türkiye genelinden toplam 144 kulüp ve 234 özel sporcu katıldı.

Mücadeleler mental, down sendromlu ve otizm olarak üç ayrı klasmanda yapıldı. Mücadelelerde 174’ü erkek ve 60’ı kadın olmak üzere 234 sporcu yer aldı. ZİÇEV olarak 8 şubeden şubemiz ile bu mecadelelerde yer aldık ve 3 özel sporcumuz Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

 

Katılımın yüksek olduğu bu güzel organizasyonu düzenleyen Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Yetkililerine ve emeği geçenlere yürekten teşekkür ediyoruz.