Anasayfa / 2017 / Mart

Aylık Arşiv: Mart 2017

ZİÇEV Bolu şubemizin Kaan ve Berkay’ı TÖSSFED Bölge Yüzme Yarışında 1. ve 2. oldular


TOSFEDD'in düzenlemiş olduğu Özel Sporcular 1.Bölge Yüzme Şampiyonasına ZİÇEV Bolu Dağkent Engelliler Spor Kulübü olarak… Ziçev Bolu paylaştı: 27 Mart 2017 Pazartesi Devamını Oku »

ZİÇEV Kayseri şubemizin Ömer Faruk’u TÖSSFED Bölge Yüzme Yarışında 3. oldu


Özel Sporcular 1. Ve 2. Bölge yüzme yarışmalarında bölge 3. Olan sporcumuz Ömer Faruk Ural' ı ve beden eğitim öğretmenimiz Murat Dirgenalioğlu'nu kutlarız. Kayseri Ziçev paylaştı: 29 Mart 2017 Çarşamba Devamını Oku »

ZİÇEV Adana şubemizin Ayşe’si TÖSSFED 1. ve 2. Bölge Yüzme Yarışlarında 3. oldu


Alanya'da gerçekleşen Türkiye Özel Sporcular 1. ve 2. Bölge Yüzme yarışlarında 3. olan sporcumuz Ayşe Gül Tuştaş ve öğretmeni Kıvanç Kızıloluk'u kutlarız. Ziçev Adana paylaştı: 29 Mart 2017 Çarşamba Devamını Oku »

ZİÇEV Antalya şubemizin Fuatcan’ı TÖSSFED 1. ve 2. Bölge Yüzme Yarışlarında 3. oldu


Ziçev Antalya Spor Kulübümüzden Fuatcan Bakırlı ve Çağıl Seferoğlu sporcularımız Beden Eğitimi Öğretmenimiz Süleyman Avc… Ziçev Antalya paylaştı: 28 Mart 2017 Salı Devamını Oku »

ZİÇEV Antalya Şubemizin 1. Etkileşimli Aile Seminerine Tüm Antalyalıları Bekleriz


9 Nisan 2017 Pazar günü saat 9:30 – 17:00 arasında gerçekleşecek olan, Otizm Anne-Baba Okulu’nun 1. Etkileşimli Aile Seminerine tüm Antalyalıları bekleriz. Program; 9.30 -10.00 Kayıt, Tanışma, Kahve 10.00 -11.00 Başlangıç formlarının ve soru formlarının katılımcılar tarafından doldurulması, grupların oluşturulması 11.00 – 11.30 Otizm ve Davranış Problemleri, Drama 11.30 – 12.30 Otizm, Tanılama, Problem Davranışlar, Dil – Konuşma, Başlangıç… 12.30 ... Devamını Oku »

ZİÇEV Mersin Şubemizin ‘ZİÇEV Mersin Dans Festivali’ başarıyla gerçekleşti


ZİÇEV Mersin Şubemizin Mezitli Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiği ‘ZİÇEV Mersin Dans Festivali’ Roma döneminin en önemli liman kentleri arasında gösterilen Soli Pompeipolis’te gerçekleşti. ZİÇEV’imizin 35’nci yılı nedeniyle düzenlenen festivale, D&S Dans Okulu, Optimus Sanat Merkezi,Venüs Dans Okulu, Yelda Sanat Merkezi, Anemon Dans Okulu, Petek Organizasyon ve çok sayıda vatandaş katıldı. Zumbadan tangoya, folklordan baleye kadar çok farklı dans türlerinin yer aldığı ... Devamını Oku »

21 Mart dolayısıyla, ZİÇEV Tekirdağ şubemiz “47 Metre Down Sendromlu Farkındalık Koşusu” düzenledi


Vakfımızın Tekirdağ şubesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü sebebiyle Süleymanpaşa sahilinde “47 Metre Down Sendromlu Farkındalık Koşusu” düzenlendi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın da katıldığı koşu öncesinde down sendromlu gençler çalan müzikler eşliğinde dans etti. Program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın konuşması ile ... Devamını Oku »

ZİÇEV Mersin Şubemiz, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününü Mezitli Down Kafe’de Kutladı


Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi’nin Vakfımız ile ortak düzenlediği Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü etkinliğinde, özel çocuklarımız çeşitli gösteriler yaptı. Belediye Başkanı Sayın Neşet Tarhan da çocuklarımızla birlikte zaman geçirdi, onlarla birlikte halay çekti, dans etti. Mezitli Down Kafe’de düzenlenen etkinliğe Gönüllü Palyaçolar Mersin Tebessüm Gönüllüleri ve Mezitli Belediyesi Zumba Spor Okulu öğrencileri de katıldı. Ayrıca, down sendromlu gençlerden oluşan ... Devamını Oku »

21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla ünlüler ve gönüllülerle hazırladığımız video


ZİÇEV Adana şubemizin 21 Mart Down Sendromu Farkındalık Günü için hazırladığı, içeriğinde oyunculardan sporculara, yazarlardan gönüllülere pek çok insanın yer aldığı ve 21 Mart 2017 günü FOX TV Ana Haber Bülteninde yayınlanan videomuz 🙂 Farkındayız! Devamını Oku »

Ataköy Gazetesinde çıkan ve ZİÇEV İstanbul Şube Başkanımızın yaptığı konuşmayı da içeren Yasemin Bayer yazısı


Ataköy Gazetesi’nin Şubat 2017 tarihli 267. sayısında 18. sayfada yer alan  ve Yasemin Bayer tarafından yazılmış olan “İnsan Olmak” adlı yazı, hem 12 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirdiği konserinin gelirini ZİÇEV’e bağışlayan Kerem Görsev Trio’nun övgüye layık duyarlı sanatçıları Kerem Görsev, Kağan Yıldız ve Ferit Odman’dan bahsediyor hem de ZİÇEV İstanbul Şube Başkanımız Sayın Nilgün Kafkaslı Şahin’in ZİÇEV’e ve zihinsel engellilerin ... Devamını Oku »