ZİÇEV Mersin Şubemizin ‘ZİÇEV Mersin Dans Festivali’ başarıyla gerçekleşti

ZİÇEV Mersin Şubemizin Mezitli Belediyesi ile birlikte gerçekleştirdiği ‘ZİÇEV Mersin Dans Festivali’ Roma döneminin en önemli liman kentleri arasında gösterilen Soli Pompeipolis’te gerçekleşti. ZİÇEV’imizin 35’nci yılı nedeniyle düzenlenen festivale, D&S Dans Okulu, Optimus Sanat Merkezi,Venüs Dans Okulu, Yelda Sanat Merkezi, Anemon Dans Okulu, Petek Organizasyon ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Zumbadan tangoya, folklordan baleye kadar çok farklı dans türlerinin yer aldığı festivalde öğrencilerimizden oluşan ZİÇEV Dans Topluluğunun sunduğu zumba ve çilli bom dansları ayakta alkışlandı. İzleyenlere yeteneklerini sergileyen özel çocuklarımız, etkinlik boyunca şarkı söyleyip dans etti. Dans gösterilerini takiben ZİÇEV Mersin Şube Başkanımız Zekiye Kahveci, etkinliğimize katılan Belediye Başkanı Sayın Neşet Tarhan’a Soli Pompeipolis rölyefi hediye etti.

Belediye Başkanı Sayın Neşet Tarhan yaptığı konuşmada herkesin özel çocuklara destek olmasını isteyerek, “Mezitli Belediyesi olarak ZİÇEV ile birlikte Down Sendromlu çocuklar için oldukça başarılı çalışmalar yürütmekteyiz. Herkesin ZİÇEV’e, özel çocuklarımıza destek olmasını bekliyorum. Bu çocukları herkesin tanımasını istiyorum. Gerçekten bizden daha yürekli ve dürüst, daha sevgi dolu yürekleri var. Dünyaya hiç bir art niyetleri olmadan bakan bu çocukları hepimizin örnek alması gerekir. Onları ziyaret edin, insan nasıl kucaklanır, nasıl sarılır, onlardan öğreneceksiniz.” dedi.

Soli Pompeiopolis sütunlarının yanında gerçekleştirilen, çeşitli yarışmaların yapıldığı, stantların açıldığı etkinliğe gelen vatandaşlar, müziğin ve dansın yanında güzel havanın, denizin ve tarihin tadını çıkardı.

Bu harika etkinliğe sponsor olan Arbella, Bahçepınar, Mersin Rotaract Kulübü, North Sea Irish Pub, Geyik Bistro, Gökhan Ambalaj, Toyota Boranlar, Tekno İzolasyon, Mezitli Down Cafe, Özel Neşeli Çocuklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Özgür Yaşam Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Kar Matbaa, Mersin Halk Eğitim Merkezi, Toplum Gönüllüleri Vakfı Üyelerine ve ayrıca festivalimize gelerek bizi yalnız bırakmayan bütün misafirlerimize teşekkürlerimizi sunarız.

Kaynak alınan haberlere ulaşmak için: http://www.hurriyet.com.tr/ozel-cocuklardan-cilli-bom-dansi-40407243

http://www.mersinkent.com/haber/2019/zicev-mersin-dans-festivali-buyuledi.html