Anasayfa / 2012 / Mart

Aylık Arşiv: Mart 2012

23 Mart 2012: İzmir Şubemiz Beyaz Bayrak Ödülü aldı


ZİÇEV İzmir Şubemizde hizmet veren Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Vasfiye-Orhan Akyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, Milli Eğitim Sağlık İşleri tarafından yapılan denetlemeler sonucunda, Merkezi düzenli, bakımlı ve gerekli kurallar doğrultusunda çok temiz olması nedenleriyle, Beyaz Bayrak almaya hak kazanmıştır. İzmir Şube Müdürü Hacer Çalcı Bayrağı Milli Eğitim Sağlık İşleri Şefi Uysal Oto‘nun elinden alırken ‘Kurumumuzun sağlıklı ve hijyen ... Devamını Oku »

23 Mart 2012 : Manisa Şubemizde Bahar Coşkusu…


Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesinde öğrenim gören öğrenciler baharı maskeli balo ile karşıladılar. Öğrenciler kendi yaptıkları maskeleri takmanın mutluluğunu yaşadı. Büyük alkış alan Makbule Ölçenli yirmi beş yaşındaki Şafak Çetin’in darbuka gösterisi görülmeye değerdi. Maskeleri ile dans edip şarkılar söyleyen öğrenciler, daha sonra pasta yiyerek baharın gelişini kutladılar. Zihinsel Yetersiz ... Devamını Oku »

10 Mart 2012: ZİÇEV TSM Korosu harika bir gün yaşattı


9 Mart 2012 günü, ZİÇEV Genel Merkezinde çok özel konuklar vardı. Vakfın bir kültür ve sanat hizmeti olan ZİÇEV Türk Sanat Müziği Korosu, etkinliklerini ZİÇEV yararına düzenlemektedir. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Koromuz, Genel Merkez gençlerine, öğretmenlerine ve velilerine özel, harika bir Konser verdi. Sunuculuk görevini Koromuzun yetenekli solistlerinden Çiğdem Kolğlu’nun üstlendiği etkinlik, Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Kültür ... Devamını Oku »

03 Mart 2012: ZİÇEV çocukları kış aylarını nasıl geçirdiler?


ZİÇEV çocukları ve gençleri, bütün günü küçücük sınıflarda geçirmeye alışkın değiller. Eğitimin yanı sıra onların hayatın içinde, özgür, mutlu bireyler olabilmeleri için Vakıf gönüllüleri eğitimcileri pek çok etkinlik gerçekleştirirler. Kar, bütün çocuklar gibi ZİÇEV çocukları için de bir sevinç kaynağı oldu. Özellikle İstanbul’da… İstanbul’da kar yağar ama ne bu denli yoğun olur, ne de bu kadar uzun süre erimeden kalır. ... Devamını Oku »