10 Mart 2012: ZİÇEV TSM Korosu harika bir gün yaşattı

9 Mart 2012 günü, ZİÇEV Genel Merkezinde çok özel konuklar vardı. Vakfın bir kültür ve sanat hizmeti olan ZİÇEV Türk Sanat Müziği Korosu, etkinliklerini ZİÇEV yararına düzenlemektedir.

Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Koromuz, Genel Merkez gençlerine, öğretmenlerine ve velilerine özel, harika bir Konser verdi. Sunuculuk görevini Koromuzun yetenekli solistlerinden Çiğdem Kolğlu’nun üstlendiği etkinlik, Gölbaşı Belediyesi Mehmet Akif Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirildi.

Konserde, 8 Mart 1982 tarihinde kurulan ZİÇEV’in 30. Yaş günü de alkışlarla kutlandı.

Değerli müzisyenler eşliğinde ve şef Hasan Eylen yönetiminde, yetenekli solist ve koristler, izleyicilere unutulmaz dakikalar yaşattılar. Koromuz, zihinsel engelli çocuk ve gençlerimizi coşturacak çok özel bir repertuar sundu. Öyle ki, ilerleyen dakikalarda hem ZİÇEV çocukları, hem de öğretmenleri yerlerinde duramaz oldular. Sahne önünde ve sahnede bol bol oynadılar, eğlendiler.

Konser bitiminde, Vakıf Genel Sekreteri Müge Konor değerli sanatçılara gönül dolusu teşekkür etti ve gençlerimiz şef Hasan Eylen ile Koro adına Koray Uluca ve Çiğdem Koloğlu’na, kır çiçeklerinden birer demet sundular.