23 Mart 2012 : Manisa Şubemizde Bahar Coşkusu…

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesinde öğrenim gören öğrenciler baharı maskeli balo ile karşıladılar.

Öğrenciler kendi yaptıkları maskeleri takmanın mutluluğunu yaşadı. Büyük alkış alan Makbule Ölçenli yirmi beş yaşındaki Şafak Çetin’in darbuka gösterisi görülmeye değerdi. Maskeleri ile dans edip şarkılar söyleyen öğrenciler, daha sonra pasta yiyerek baharın gelişini kutladılar.

Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Makbule Ölçen Özel Eğitim Kurumları Manisa Şubesi Müdürü İncinur Mumcuoğlu, ZİÇEV Makbule Ölçen’in çok büyük ve çok özel bir aile olduğunu belirterek,“Eğitim her engeli aşar. Öğrencilerimizin düzeyleri ne olursa olsun mutlaka eğitimle büyük gelişmeler gözlemekteyiz. Eğitim merkezimize gelen bireyler tuvalet eğitimi, temizlik, yemek yeme becerisi gibi çok temel becerilerden; okuma-yazma, saatleri tanıma, para hesabı yapma, çarpım tablosunu öğrenme, el becerileri gibi daha karmaşık becerilere kadar uzanan; yaşı, bireysel koşul ve ihtiyaçları göz önünde bulunduran bir sistemde eğitim almaktadırlar. Vakıf amaçları doğrultusunda eğitimin sürekliliği ile öğrencilerimizden çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Yoğun bir kış dönemi geçirdik. Baharın gelmesi ile birlikte öğrencilerimizin de içlerinde bir coşku ve mutluluk gözlemliyoruz. Onları çok seviyor, tüm Eğitim Merkezi çalışanlarıyla uyumlu, koordineli, sürekli değişime karşı gelişim ilkesi ile kaliteli hizmetimize emin adımlarla devam ediyoruz,” dedi.